Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Filma Bedre

Spēlfilmas Bedre radošā komanda aicina skatītājus ar ziedojumiem atbalstīt kinolenti cīņā par Oskara balvu

Latvija 14. reizi izvirzījusi filmu, kas pretendēs uz nomināciju ASV Kinoakadēmijas balvai Oskars kategorijā Labākā ārzemju filma, un ceļā pretī balvai devusies režisores Daces Pūces spēfilma Bedre, bet, lai filma tiktu pamanīta, ir nepieciešami vismaz 70 000 eiro, tāpēc filmas radošā komanda aicina skatītājus atbalstīt filmu, ziedojot vietnē Go Fund Me.

Kā tapa Indras Burkovskas spilgtā loma filmā Bedre

Viens no noslēpumainākajiem un pārsteidzošākajiem tēliem režisores Daces Pūces spēlfilmā Bedre ir Jūrnieks, ko atveido aktrise Indra Burkovska. Tiesa, skatītājs tikai pēc krietna brīža sāk nojaust, ka mežmalā dzīvojošais vientuļnieks, kurš darina krāšņu, mīlestības cauraustu vitrāžu, īstenībā ir sieviete.

Spēlfilma Bedre atklāj kino sezonu Vācijā, startē Šanhajā un iekļūst HBO Europe kolekcijā

Režisores Daces Pūces spēlfilma Bedre pēc Lībekas kinofestivāla (Nordische Filmtage Lübeck) ieteikuma kļuvusi par atklāšanas filmu no jauna atvērtajos kinoteātros Lībekā. Jau jūnijā filma būs skatāma arī prestižajā Šanhajas filmu festivālā, programmā Spectrum: Alternatives. Tikmēr tiesības izrādīt filmu Eiropas valstīs iegādājusies starptautiskā televīzijas un interneta platformu (VOD) grupa HBO Europe, informāja filmas pārstāvji.

Spēlfilma Bedre rudenī tiks izrādīta kinoteātros Vācijā, Austrijā un Šveicē

Pirmo reizi Latvijas kino vēsturē Berlīnes kino tirgū tālākai izplatīšanai Vācijas kinoteātros iegādāta latviešu filma – režisores Daces Pūces pilnmetrāžas debijas spēlfilma Bedre (The Pit). Filma šī gada rudenī līdz ar pirmizrādi Latvijā tiks izrādīta Vācijā, Austrijā un Šveicē. Filma pretendē arī uz starptautiskā konkursa The Colorist Awards nomināciju Gada labākais kolorists kategorijā Spēlfilma, informēja filmas pārstāvji.

Daces Pūces pilnmetrāžas filma Bedre saņem Lībekas kinofestivāla galveno balvu

Režisores Daces Pūces pilnmetrāžas debijas spēlfilma Bedre (The Pit) piedzīvojusi pasaules pirmizrādi un saņēmusi galveno balvu – Grand Prix kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma – Lībekas kinofestivālā Vācijā. Festivāls šogad notika 62. reizi, un pirmo reizi tā vēsturē galveno balvu saņēmusi filma no Latvijas, informēja filmas pārstāvji.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide