Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +27 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

Fotoradari

Rīgā nodedzināts fotoradars

Pagājušajā diennaktī Rīgā, Juglā nodedzināts fotoradars, otrdienas rītā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes sacīja Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Fotoradaru nauda pazūd budžetā

Daudzie miljoni eiro, ko ik gadu soda naudās samaksā autovadītāji par stacionāro fotoradaru fiksētajiem satiksmes noteikumu pārkāpumiem, izrādās, netiek īpaši iezīmēti, lai jau automātiski vismaz noteiktu daļu šīs naudas novirzītu gan jau esošās pārkāpumu fiksēšanas un administrēšanas sistēmas darbības nodrošināšanai, gan fotoradaru projekta tālākai paplašināšanai. Tā vietā nedisciplinēto šoferu nauda pēc soda samaksāšanas pazūd kopējā "budžeta caurumā", bet fotoradaru sistēmas uzturēšanai nepieciešamais finansējums ik gadu budžeta izdevumos tiek paredzēts kā subsīdija Iekšlietu ministrijai (IeM), balstoties uz iesniegto izmaksu prognozēm.

LAMB par fotoradariem: Gribēja kā labāk, sanāca kā vienmēr

Latvijas satiksmes drošības telpā ir uzsprāgusi verbālā bumba, jo Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks paziņoja, ka no stacionāro fotoradaru sodiem valsts budžetā patlaban tiek iegūts mazāks finansējums nekā sākotnēji plānots, līdz ar to esošo fotoradaru turpmāka darbība un jaunu fotoradaru iegāde esot zem jautājuma zīmes. Iespējams, ka augstā amatpersona gribēja kā labāk, pievērst uzmanību līdzekļu trūkumam, tomēr sanāca kā vienmēr. Varētu pat teikt, ka sacītais izraisīja bažas, kāda tad īsti ir izpratne par satiksmes drošību un tās nozīmi mūsu valstī atsevišķu institūciju varas gaiteņos?

Krapsis: Valstij jārod finansējums fotoradariem

Satiksmes drošības jautājumi nevar būt īstermiņa, tāpēc valstij jāatrod nepieciešamais finansējums fotoradaru darbības nodrošināšanai, aģentūrai LETA teica Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

IeM valsts sekretārs: Fotoradaru turpmākais liktenis ir zem jautājuma zīmes

No stacionāro fotoradaru sodiem valsts budžetā patlaban tiek iegūts mazāks finansējums nekā sākotnēji plānots, līdz ar to esošo fotoradaru turpmāka darbība un jaunu fotoradaru iegāde ir zem jautājuma zīmes, aģentūrai LETA pastāstīja Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

Ātruma pārkāpēju ķeršanai sāk izmantot rokas video radarus

Valsts policija papildus jau ierastajām atļautā braukšanas ātruma kontroles metodēm no trešdienas pārkāpēju ķeršanai sāk izmantot arī 40 jaunus rokas video radarus, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas darbiniece Simona Grāvīte.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide