Lai arī elektronisko rēķinu aprite no 2025. gada 1. janvāra būs saistoša vismaz ceturtajai daļai Latvijas uzņēmumu, šobrīd, divus mēnešus pirms regulējuma stāšanās spēkā, nosūtīt un apstrādāt e-rēķinus spēj vien nepilni 5% no visiem aptaujātajiem komersantiem un iestādēm. Šādu satraucošu ainu uzrāda biznesa vadības un grāmatvedības sistēmu izstrādātāja Jumis Pro veiktās uzņēmumu aptaujas rezultāti.
Pašvaldību pakalpojumu pieejamība, komunikācija un sadarbība, sabiedrības digitālās pratības attīstības nozīme arī kā drošības jautājums, bija vieni no svarīgākajiem Rīgā notikušajā Pašvaldību forumā “Pašvaldība – digitālās sabiedrības veidotāja”. Tajā piedalījās speciālisti no 27 Latvijas pašvaldībām, Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrijas un vairāku uzņēmumi pārstāvji, kas ikdienā saistīti ar dažādiem digitalizācijas procesiem.
Digitalizācija Latvijā, līdzīgi kā tas ir citviet pasaulē, attīstās viļņveidīgi. Pēdējais straujais attīstības lēciens tika pieredzēts 2020. un 2021. gadā, kad visā pasaulē dzīvi uz brīdi paralizēja COVID pandēmija. Tad visa pasaule bija spiesta ātri meklēt veidus kā veikt darbus attālināti un sprādzienveidīgu attīstību pieredzēja e-komercija vai attālinātās apmācības. Arī Latvija rekordīsā laikā ieviesa gan dažādus inovatīvus izglītības projektus, gan vakcinācijas reģistru manavakcina.lv un vakcinācijas QR sertifikātu, kurš funkcionāli darbojās visā ES teritorijā.
Pašvaldību forums “Pašvaldība – digitālās sabiedrības veidotāja” šogad notiks 1. oktobrī, Rīgā un tajā kā galvenās tēmas ir izvirzītas – pašvaldību pakalpojumu pieejamība, komunikācija un sadarbība. Forumā būs plaši pārstāvētas Latvijas pašvaldības, piedalīsies Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrijas un vairāku uzņēmumi pārstāvji, kas ikdienā saistīti ar dažādiem digitalizācijas procesiem.
Informācijas tehnoloģiju (IT) nozarē ir divas reizes lielāka alga nekā citās nozarēs, kas arī jauniešus motivē izvēlēties studijas IT jomā. Ja vien viņiem ir labas sekmes eksaktajās zinātnēs, viņi ir apveltīti ar loģisko domāšanu, piemīt pacietība un precizitāte, noteikti vērts studēt, lai nākotnē strādātu IT nozarē. Pozitīvi, ka šobrīd sabiedrības izpratne par IT un tās pievienoto vērtību tautsaimniecībā ir daudz lielāka, līdz ar to pakāpeniski mainās arī attieksme par sievietes vietu nozarē. SIA “ZZ Dats” 45% no vairāk nekā 200 darbinieku kolektīva ir sievietes. Ja atsevišķi pētījumi liecina, ka Eiropā IT strādā vidēji 14% sieviešu, tad mums šis rādītājs ir daudz augstāks.
Informācijas tehnoloģiju (IT) nozarē ir divas reizes lielāka alga nekā citās nozarēs, kas arī jauniešus motivē izvēlēties studijas IT jomā. Ja vien viņiem ir labas sekmes eksaktajās zinātnēs, viņi ir apveltīti ar loģisko domāšanu, piemīt pacietība un precizitāte, noteikti vērts studēt, lai nākotnē strādātu IT nozarē. Pozitīvi, ka šobrīd sabiedrības izpratne par IT un tās pievienoto vērtību tautsaimniecībā ir daudz lielāka, līdz ar to pakāpeniski mainās arī attieksme par sievietes vietu nozarē. SIA ZZ Dats 45% no vairāk nekā 200 darbinieku kolektīva ir sievietes. Ja atsevišķi pētījumi liecina, ka Eiropā IT strādā vidēji 14% sieviešu, tad mums šis rādītājs ir daudz augstāks.
Eiropā 2022. gadā bija aptuveni 2,7 miljardi tā dēvētā lietu interneta savienojumu, to vidū, piemēram, dažādas valkājamas ierīces, viedās mājas aprīkojuma elementi, drošības sistēmas, termostati un viedā transporta risinājumi.