Iespējams, ja Jānis Pliekšāns (Rainis) dzīvotu šajos laikos, viņa spārnotā frāze “pastāvēs, kas mainīsies” varētu arī skanēt apmēram kā virsrakstā. Attīstoties kreditēšanas nozarei, mākslīgais intelekts (MI) nav tikai papildu rīks, ko uzņēmumi var izmantot dažādu procesu automatizācijai. MI ir pārveidojošs spēks, kas fundamentāli maina veidu, kā šodien tiek plānots viss kreditēšanas cikls un kas apgāž ierastās kreditēšanas paradigmas.
Par mākslīgā intelekta
sniegtajām iespējām un ar to
saistītajiem izaicinājumiem
Andis Sedlenieks sarunājas ar
uzņēmuma Helve inovāciju
vadītāju Igoru Uhaņu.
Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena otrdien paziņoja par centieniem novirzīt 200 miljardus eiro publiskajās un privātajās investīcijās Eiropas mākslīgā intelekta nozarei.
Valstu un valdību vadītāji, augstas amatpersonas, tehnoloģiju uzņēmumu bosi un zinātnieki no vairāk nekā 100 valstīm pulcējušies Parīzē, lai pirmdien un otrdien piedalītos Mākslīgā intelekta rīcības samitā. Tajā divu līdzpriekšsēdētāju – Francijas prezidenta Emanuela Makrona un Indijas premjerministra Narendras Modi – vadībā paredzētas diskusijas par jaunās un daudzsološās tehnoloģijas straujo attīstību, tās pieejamību visos pasaules reģionos un ētiskajām problēmām, ko rada tās izmantošana, vēsta AFP.
Kamēr daļa sabiedrības vēl ar neuzticību uzlūko ar loģiskas domāšanas aizmetņiem apveltītus digitālus risinājumus, saskatot tajos konkurentus uz darba vietu, uzņēmumi jau steidz apgūt mākslīgā intelekta (MI) rīkus. Pētījuma «Vadītāja digitālais portrets 2024» rezultāti parādījuši, ka interese par viedajiem risinājumiem ir pamatīga, un uzņēmēji labprāt tiem atvēlētu visdažādākos darba pienākumus. Vislielākais pieprasījums ir pēc instrumentiem, kas spētu plānot personāla noslodzi, sagatavot oficiālos dokumentus un apkopot grāmatvedības datus.
“Wntr Tech” speciālisti radījuši jaunu digitālo produktu – “Gmail” spraudni “Attacher”, kas ar mākslīgā intelekta palīdzību saprot e-pastu kontekstu, organizē un kārto pielikumus, pievieno e-pastiem kategorijas u. tml. Jaunā rīka pirmā mēneša darbības laikā par to interese bijusi ne tikai Latvijā, bet arī Francijā, Portugālē, Argentīnā, ASV, Kanādā un Austrālijā.
Ģeneratīvā mākslīgā intelekta attīstības laikā ir jāstiprina medijpratības un informācijpratības prasmes, teikts UNESCO politikas pārskatā, kas veltīts tam, kā ar medijpratības un informācijpratības starpniecību var radīt iespējas lietotājiem reaģēt uz ģeneratīvā mākslīgā intelekta attīstību.