Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +23 °C
Skaidrs
Sestdiena, 22. jūnijs
Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Māris Martinsons

Prokurori tiesā prasa Rimšēvičam un Martinsonam piespriest cietumsodus

Prokurori šonedēļ Rīgas rajona tiesā Jūrmalā prasījuši kukuļošanas lietā apsūdzētajam bijušajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam un būvuzņēmējam Mārim Martinsonam piespriest reālus cietumsodus, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "de facto".

Apstrīd atsevišķu Rimšēviča pirts sarunu izmantošanu tiesā kā pierādījumu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki, kuri 2013.gadā likumīgi noklausījās uzņēmēja Māra Martinsona sarunas atpūtas kompleksā Taureņi, nebija saņēmuši atsevišķu Augstākās tiesas atļauju Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča sarunu ierakstīšanai, un, apelējot pie šī apstākļa, tagad tiesā tiek mēģināts apstrīdēt atsevišķu sarunu fragmentu izmantošanu kā pierādījumus, vēsta LTV raidījums De facto.

Rimšēvičs jau 2013.gadā Taureņu pirtī Martinsonam stāstījis: ASV "taisās taisīt ciet" ABLV banku

Bijušais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs jau 2013.gada pavasarī Taureņu pirtī stāstījis, ka ABLV Bank ir starp tām bankām, kuras grasoties taisīt ciet ASV. Šāda Rimšēviča saruna ar vairākos kriminālprocesos iesaistīto uzņēmēju Māri Martinsonu ir lasāma Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lēmumā izbeigt pret Rimšēviču kriminālprocesu, kas tika sākts pēc ABLV līdzīpašnieka Ernesta Berņa iesnieguma. Kā vēsta Latvijas Televīzijas raidījums De Facto, KNAB lēmumā pausts, ka Berņa sniegtajām liecībām par Rimšēviča prasītajiem 80 tūkstošiem eiro lobistiem neticēt neesot pamata, tomēr pierādīt to, ka prasītā summa bijis kukulis, birojs arī nevarēja.

Skaidros, vai Latvenergo darījumos bijusi labvēlīga attieksme pret Martinsonu un ar viņu saistītiem uzņēmumiem

AS Latvenergo padome nolēmusi sākt pārbaudi, vai uzņēmumam pēdējos gados ir bijusi labvēlīga attieksme pret uzņēmēju Māri Martinsonu, kā arī ar viņu saistītiem uzņēmumiem un personām, aģentūrai LETA pavēstīja Latvenergo padomes priekšsēdētājs Ivars Golsts. Vienlaikus, neitralitātes nodrošināšanai, Latvenergo valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs līdz 30.oktobrim dosies ikgadējā atvaļinājumā.

KNAB pārbaudījis aizdomas par kukuļiem Reizniecei-Ozolai un Žīguram, bet pierādījumi nav gūti

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir vērtējis tā dēvētajās Taureņu pirts sarunās izskanējušo, ka saistībā ar Latvenergo valdes konkursu "Danai vajag uzsviest drosmei" un pratinājis arī bijušo ekonomikas ministri Danu Reiznieci-Ozolu (ZZS), bet kriminālprocess izbeigts, negūstot pierādījumus, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums De facto.

Filmas Zeme, kas dzied radošā komanda pielaiko kostīmus un izrunā darba vēsturiskos aspektus

Patlaban norisinās sagatavošanās process režisora Māra Martinsona vēsturiskās spēlfilmas Zeme, kas dzied filmēšanai. Lai arī tās uzņemšana sāksies nākamgad, 21. septembrī radošā komanda un aktieri pirmo reizi pilnā sastāvā sanāca kopā, lai pielaikotu kostīmus, grimu un kopā ar scenārija autoriem Daini Īvānu un Māri Martinsonu izrunātu filmas vēsturiskos aspektus.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide