Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +16 °C
Daļēji saulains
Svētdiena, 21. jūlijs
Meldra, Meldris, Melisa

Murkšķi

Nesagaidot Murkšķa dienu, Alsungas murkšķi jau pamodušies

Arī šogad Alsungas novada murkšķu audzētavā Jaunstuči murkšķi jau modušies janvāra beigās, nesagaidot Murkšķa dienu, kas ir piektdien, 2. februārī. Siltā un laika ziņā nepastāvīgā ziema slikti ietekmē murkšķu miegu un gulēšanas ilgumu, portālam Diena.lv paskaidroja audzētavas pārstāve Silvija Terere.

Murkšķa dienā Alsungas murkšķi guļ un laikapstākļus nepareģo

Lai arī otrdien, 2.februārī, Murkšķa dienā, laika apstākļi ir salīdzinoši silti, Alsungas novada Reģos mītošie murkšķi, kā jau tas ierasts, vēl joprojām guļ ziemas miegā un laika pareģošanas rituālos ar savas ēnas ieraudzīšanu nepiedalās, portālu Diena.lv informēja Murkšķu audzētavas Jaunstuči saimniece Silvija Tetere.

VIDEO: Murkšķis Fils pareģo vēl sešu nedēļu ilgu ziemu

Amerikas pilsētas Panksatonijas murkšķis Fils pirmdien, izlienot no savas alas, ir ieraudzījis savu ēnu, kas pēc tradicionālā pareģojuma nozīmē, ka ASV būs vēl vismaz sešu nedēļa ilga ziema, vēsta CNN. 

Murkšķis audzē taukus, būs auksta ziema

Garijs Burņeckis un Viktorija Zaiceva dzīvo Jelgavas novada Glūdas pagasta dārziņu kooperatīvā Viesturciems. Pirms trim gadiem viņi intereses pēc iegādājās dažus trušus. Tagad uz mini zoodārzu Pie tēvoča Garika cilvēki dodas ekskursijās. Viktorija saka: "Reklāma iet no mutes mutē, un par to liels prieks.

VIDEO: Zoodārza jaunumi – pamodies murkšķis un piedzimuši āpši

Rīgas Zooloģiskajā dārzā pirmās pavasara vēsmas atnākušas arī ar jaunumiem – no ziemas miega pamodies baibaks jeb stepes murkšķis, bet filiālē Cīruļi, kas atrodas netālu no Kalvenes, tiek svinēta 10 dienu dzimšanas diena trīs jaukiem āpsēniem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide