Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +10 °C
Skaidrs
Trešdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

Notekūdeņi

Līvānos par vides piesārņošanu ar neattīrītiem notekūdeņiem uzsākts kriminālprocess

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļa uzsākusi kriminālprocesu par ilgstošu neattīrītu ražošanas un sadzīves notekūdeņu novadīšanu vidē, radot būtisku kaitējumu videi un valsts interesēm, aģentūru LETA informēja Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča.

LTV: Latvijai draud pamatīgi sodi par piesārņoto notekūdeņu nesavākšanu

Eiropas Komisija (EK) izteikusi Latvijai jau otro brīdinājumu par nepietiekamu notekūdeņu attīrīšanu. Maija vidū Latvijas amatpersonas dosies uz Briseli, lai mēģinātu pierādīt, ka Latvija tuvākajos gados izdarīs to, ko jau sen prasa komunālo notekūdeņu direktīva. Taču jau tagad tiek apsvērts, kā vēl veicināt pieslēgšanos izbūvētajām sistēmām, piemēram, liekot maksāt lielāku dabas resursu nodokli, ziņo LTV raidījums de facto.

Medicīnas atkritumu problēma vēl risināma

Urbānajos notekūdeņos veiktas ķīmiskās analīzes var sniegt daudz informācijas par dzīvesveida un zāļu lietošanas paradumiem. Mazs notekūdens paraugs var saturēt tabaku, alkoholu, kofeīnu un daudzas citas vielas, arī medikamentus. Rīgas notekūdeņu paraugos tika atklātas pretsāpju, antibiotisko, holesterīna samazinošo un kontracepcijas līdzekļu atliekas.

Nosaka apsaimniekošanas prasības decentralizētajām notekūdeņu attīrīšanas iekārtām

Lai nodrošinātu vienotas prasības decentralizētajām kanalizācijas sistēmām un veicinātu uzkrāto notekūdeņu vai sistēmu atkritumu regulāru izvešanu, šodien valdība apstiprināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātos noteikumus par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu un reģistrēšanu.

Ķekavas novads kaunina Lapenieku iedzīvotājus par negodprātīgu kanalizācijas pakalpojumu izmantošanu

Lielākā daļa Ķekavas novada Lapenieku ciemata iedzīvotāju nemaksā par kanalizācijas notekūdeņu savākšanu, tādēļ tie izpelnījušies publisku novada vadības nopēlumu, aģentūru LETA informēja Ķekavas novada Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Vineta Bērziņa.Ķekavas novada Lapenieku ciematā lielākā daļa īpašnieku klaji ignorē likuma normas un negodprātīgi izmanto kanalizācijas pakalpojumus, jo nevēlas noslēgt līgumus par pakalpojuma saņemšanu un veikt samaksu atbilstoši tarifam, skaidroja Bērziņa.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide