Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Piektdiena, 31. marts
Gvido, Atvars

Saules paneļi

Inčukalna pazemes gāzes krātuves teritorijā plāno izbūvēt saules paneļu parku vairāk nekā 16 000 kvadrātmetru platībā

Izsludinot atklātu konkursu par saules parka izbūvi un aprīkojuma iegādi, vienotais dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas operators AS Conexus Baltic Grid (Conexus) Inčukalna pazemes gāzes krātuves teritorijā plāno uzstādīt saules paneļus vairāk nekā 16 000 kvadrātmetru platībā ar kopējo jaudu līdz vienam megavatam (MW), pavēstīja Conexus pārstāvji.

Carnikavā aiztur saules paneļu zagli

Carnikavā pirmdienas rītā policijas darbinieki aizturējuši saules paneļu zagli, uzzināja Ādažu novada pašvaldības policijā.

Saules paneļi uz daudzdzīvokļu ēkām – ar potenciālu, bet īstenotu projektu joprojām maz

Saskaņā ar Swedbank datiem šī gada pirmajos piecos mēnešos saules paneļu iegādei izsniegto kredītu apjoms bijis trīs reizes lielāks nekā visa iepriekšējā gada laikā. Tiesa, lielais pieprasījums fiksēts galvenokārt fizisko personu vidū privātmāju energoefektivitātes paaugstināšanai, kur kredītņēmējiem papildus pieejams arī valsts atbalsts. Pavisam cita aina vērojama daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku segmentā, kur saules paneļu risinājumu ieviešanu bremzējušas normatīvo aktu nepilnības, dzīvokļu īpašnieku nespēja vienoties un attīstītāju piesardzība. Kas varētu mainīt izveidojušos situāciju, kāds ir saules paneļu tehnoloģiju vidējais atmaksāšanās laiks un ko šobrīd savos topošajos projektos paredz mājokļu attīstītāji, skaidro energouzņēmuma “Enefit” enerģijas risinājumu nodaļas vadītājs Andrejs Kombecovs un nekustamo īpašumu uzņēmuma “Bonava Latvija” pārdošanas un mārketinga vadītājs Kaspars Ekša.

Lai saules paneļi neradītu zaudējumus

Līdz ar energoresursu cenu kāpumu, ievērojami palielinoties pieprasījumam pēc elektroenerģijas pašražošanas, nebijušu popularitātes vilni Latvijā piedzīvo saules paneļi. Kādēļ tos vērts apdrošināt un kādiem riskiem jāpievērš lielākā uzmanība, uzstādot saules paneļus?

Jumts elektrības ieguvei

Vasarnīcas, dārza mājas vai ēkas lauku īpašumos arvien biežāk saimnieki izvēlas aprīkot ar saules baterijām. Šie paneļi, ko novieto uz jumta, nebojā skatu un spēj saražot alternatīvas elektrības daudzumu kā papildu enerģijas avotu vai sniedz iespēju tikt pie gaismas tur, kur cita elektrība kaut kādu iemeslu dēļ nav pieejama.

Nīderlandē saules bateriju celiņš pusgadā saražo 3000 kw/h

Pagājušajā gadā Nīderlandē uzstādītais 70m garais riteņbraucēju celiņš pusgada laikā saražojis 3000 kw/h elektrības, kas esot gana daudz, lai ar enerģiju nodrošinātu viena cilvēka mājsaimniecību veselu gadu, vēsta Al Jazeera. 

Ķīna un ES sāk pārrunas par nesaskaņām saistībā ar saules paneļiem

Ķīna un Eiropas Savienība (ES) piektdien sāka ministru līmeņa sarunas, kurās abas puses centīsies atrisināt nesaskaņas saistībā ar saules paneļu importu un citus biznesa jautājumus laikā, kad saspīlētā situācija abu pušu starpā draud izraisīt tirdzniecības karu.

Saules paneļu uz Gaismas pils jumta tomēr nebūs

Vienlaicīgi LNB Uzraudzības padome nolēma, ka priekšlikumu uzstādīt saules paneļus varētu izskatīt kontekstā ar LNB infrastruktūras nākamo būvniecības kārtu īstenošanu, meklējot piedāvājumu ar lielākiem zaļās enerģijas atdeves rādītājiem un izdevīgāku finansiālo risinājumu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide