Sestdien, 15. jūnijā, kultūras un mākslas telpā Siguldas devons atklāta cianotipiju izstāde FUNGI, kuras autores ir mākslinieces Šarlote Baškevica un Sabīne Beķere. Šī izstāde ir veltīta sēņu pasaulei, izpētot to unikālās formas, faktūras un lomas dabā un atspoguļojot tās mākslā.
Šoruden, šķiet, sēnes aug kā nekad agrāk. Jautāju sēņu ekspertei, Lielās Latvijas sēņu grāmatas autorei Initai Dānielei – vai ir pazīmes dabā, pēc kurām iespējams pateikt – būs vai nebūs šogad, piemēram, baraviku gads?
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Toksikoloģijas un sepses klīnikā šajā sēņu sezonā nonākuši trīs pacienti, kas saindējušies, uzturā lietojot indīgo zaļo mušmiri, tostarp viens no viņiem miris, aģentūru LETA informēja RAKUS Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Gundega Vārpa.
Mēs patiešām mīlam sēņot! Gandrīz trešdaļa dodas mežā pēc sēnēm, tiklīdz rodas tāda iespēja, un kopumā 91% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka ir kaut reizi dzīvē bijuši sēņot – tā vēl nesen liecināja Mēness aptiekas un Norstat veiktā aptauja. Iespaidīgi! Taču vai visi šīs nodarbes cienītāji ir arī labi sēņu pazinēji un zina, kā sēņot droši un kā rīkoties, lai sēņu maltīte būtu veselībai nekaitīga bauda.