Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Skola

IZM: Otrajai svešvalodai vispārējā izglītībā jābūt kādai no Eiropas Savienības valodām

Plānots, ka no 2026./2027. mācību gada visās izglītības iestādēs kā otrā svešvaloda būs jānodrošina kāda no Eiropas Savienības (ES) valodām vai svešvaloda, kuras apguvi regulē noslēgtie starpvaldību līgumi izglītības jomā. Šīs izmaiņas veicinās jauniešu pilnvērtīgu iekļaušanos Eiropas izglītības telpā, sekmēs ES oficiālo valodu apguvi, kas savukārt paver plašas nodarbinātības iespējas ES un ārpus tās, informē Izglītības un zinātnes ministrija.

Iekļaujoša skola – Latvijas izglītības sistēmas nākotne

Jaunais mācību gads ir sācies! Citam tas ir sākums kaut kam jaunam un sen gaidītam, citam turpinājums mokošam procesam, kurā beigas gaida gan skolēni, gan vecāki. Atbilstoši normatīvajiem aktiem visiem bērniem Latvijā pamatizglītība ir obligāta, kas nozīmē, ka bērnam ir jāapmeklē skola neatkarīgi no viņa veselības stāvokļa vai invaliditātes. Kāda situācija ir patiesībā? Vai bērniem ar speciālajām vajadzībām ir iespēja apmeklēt skolu?

Vētīs privātskolu devumu

Patlaban vairākums skolu ir pašvaldību dibinātas, taču ik gadu pieaug privātpersonu veidoto skolu skaits – tās aptver teju 10% no kopējā vispārējās izglītības iestāžu daudzuma.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide