Baltijas jūrā iepretim Jūrkalnei iecerētais Latvijas un Igaunijas kopīgais pārrobežu atkrastes vēja enerģijas projekts ELWIND var radīt negatīvu ietekmi armijas radariem, traucējot gaisa telpas novērošanu. Šajos ģeopolitiskajos apstākļos, kad Krievijas Federācija turpina savus militāros pārlidojumus, gaisa telpas novērošana un kontrole ir kritiski svarīga, - aizsardzības ministrija paudusi bažas televīzijas kanāla 360TV raidījumam ZIŅneši.
Latvijas Vēja enerģijas asociācija sagaida, ka līdz ar Edgara Rinkēviča (JV) ievēlēšanu Valsts prezidenta amatā tiks veicināta jēgpilna un uz valsts interesēm mērķēta enerģētiskā politika, kas balstīta atklātā dialogā ar nozari, aģentūrai LETA norādīja Latvijas Vēja enerģijas asociācijas vadītājs Toms Nāburgs.
Vēja elektroenerģijas ražošana strauji attīstījusies visā pasaulē, tomēr Latvijā vēja enerģijas saražotā jauda ir viena no zemākajām Eiropā. Ir daudz investoru, kuri ir gatavi Latvijā attīstīt vēja enerģiju ar jaunākajām tehnoloģijām, taču to būvniecībai tiek likti šķēršļi ne tikai administratīvu iemeslu dēļ, bet arī tāpēc, ka daudziem liekas – ja Latvijā strauji attīstīsies vēja enerģija, mūsu energosistēma nespēs darboties vienā tīklā ar tās saražoto jaudu. Šāds arguments ir diezgan absurds.
Latvijā tikai aptuveni divi procenti elektroenerģijas tiek iegūti no vēja enerģijas, kaut arī Eiropas tendences virzās uz aizvien zaļākiem enerģijas ieguves veidiem, un, par spīti dažādiem mītiem un aizspriedumiem, vēja enerģija tāda ir. Ap 60% no elektroenerģijas mūsu valstī nodrošina hidroelektrostacijas, un to varam savā ziņā dēvēt par zaļu. Vides aktīvisti gan teic, ka arī šeit ir riski, piemēram, upju ekosistēmām, kas saistīti ar aizsprostiem un vēl citiem aspektiem.