Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Egīls Zirnis

Zirnis joko - 18.06.2021

Vēroju, kā suns ķer savu asti, un domāju: "Kas tādam nekaiš, cik maz viņam vajag, lai sevi nodarbinātu..." Bet tad atskārtu, ka jau desmit minūtes vēroju, kā suns ķer savu asti.

Zirnis joko - 17.06.2021.

Dažreiz mīlnieks met savas iecerētās logā sīkus akmentiņus cerībā, ka logs tiks atvērts un viņš varēs ielaist iecerētajai ar lielāku akmeni.

Zirnis joko - 16.06.2021

Zini, esmu nolēmis uzņemt filmu. Par mums. Par mūsu attiecībām. Tevi nogalinās filmas sākumā.

Zirnis joko - 15.06.2021.

Satiekoties viskulturālāk un nosvērtāk izturas sēņotāji. Viņi saprot: apkārt mežs, un oponentam – nazis rokā.

Deinata blaknes

Fotogrāfs Jānis Deinats par savu 60 gadu jubilejas izstādi, apskaidrību, saprotot, ka daudzas savas labās bildes vairs neredzēs, un par viscimperlīgāko pasūtītāju.

Zirnis joko - 10.06.2021.(2)

Pateicu savai meitenei, ka viņa par augstu uzkrāsojusi uzacis. Viņa izskatījās izbrīnīta.

Zirnis joko - 08.06.2021.(1)

Vai tu zināji, ka saskaņā ar likumu, ja sekss turpinās ilgāk par divām stundām, tev pienākas ēdienreize?

Zirnis joko - 08.06.2021.(2)

Vai pirms pusotra gada kādam varēja ienākt prātā, ka pastaigā ar suni uzpurņi būs abiem?

Vēsture Dienā: Mīlēs vai kodīs?(1)

Par to, vai cilvēkmīlestība šajā gadsimtā būtu vairojusies, vēl zinātnieki strīdas, jo vecā labā cilvēku šķirošana nekur nav pazudusi, tikai tagad labās strādnieku šķiras un slikto kapitālistu vietā nākušas citas grupas. Pareizāk sakot, sliktie kapitālisti nav izzuduši, tikai apkarojamo loks sašaurinājies līdz baltajiem heteroseksuālajiem vīriešu dzimtes kapitālistiem, toties izzudušā proletariāta vietā gan nācies meklēt citus pazemotos un apvainotos. Meklējumi izrādījušies sekmīgi, un drīz vairs alfabēta burtu nepietiks visu apzīmēšanai, ja vien revolūcija neuzvarēs ātrāk un uzvarētāji nesāks karot savā starpā.

Kurss uz centralizāciju(1)

Māris Pūķis par pašvaldību vēlēšanām jaunajā administratīvajā iedalījumā, par to, kāpēc darbs pašvaldībā nozīmē nemitīgu risku, un par zaļās politikas bīstamību Latvijai.

Zirnis joko - 04.06.2021(2)

Vienīgais, kam klimata pasiltināšanās Eiropā varētu nodarīt postu, ir Krievijas ekonomika.

Zirnis joko - 03.06.2021.(1)

Ja tagad piedzimst bērns, tas nozīmē, ka pirms deviņiem mēnešiem divi cilvēki ir pārkāpuši pašizolācijas režīmu.

Zirnis joko - 02.06.2021(1)

Ar ko pieaudzis vīrietis atšķiras no maza puikas? Pieaudzis vīrietis multenes skatās ar viskiju.

Skaistākais ziedoņdārzs Baltijā

Daudziem jo daudziem Latvijas un ne tikai Latvijas iedzīvotājiem noteikti par garām nepalaižamu pasākumu ceriņu ziedēšanas laikā ir kļuvis brauciens uz Dobeles ceriņu parku. Ceriņi, ziedoņa absolūtās idilles simbols, ir tik nepanesami skaisti, ka visu pārējo gada daļu spēj pārvērst par vieniem vienīgiem gaidīšanas svētkiem. Tik skaisti, ka latvietis apjūk, uzzinājis, ka ceriņi pie mums ieviesti tikai pirms kādiem divsimt gadiem. Lai gan tā īsti tas nav zināms, saka Latvijas Lauksaimniecības universitātes APP Dārzkopības institūta Ģenētikas un selekcijas nodaļas vadošā pētniece bioloģijas doktore Sarmīte Strautiņa.

Vēsture Dienā: Dēkas ar pasi

Mūsdienu ceļotājiem, kuru ērtības tagad ierobežojis Ķīnas vīruss, mierinājumam varam atgādināt, ar kādām grūtībām, šķērsojot robežas, bija jāsastopas senāk.

Zirnis joko - 27.05.2021.(1)

Evolūcija radījusi galvaskausu, lai cilvēkam pasargātu pašu svarīgāko, bet cilvēks tik viegli nepadodas, viņš ir izdomājis boksu, futbolu...

Zirnis joko - 25.05.2021(1)

Lidojumu drošība ir mīts. Vai jūs esat redzējuši lidmašīnas stjuarti krietnos gados?

Vēsture Dienā: Ļoti rets putns(1)

"Savu apaļo jubileju pavasarī Amanda Aizpuriete sagaidīja kā populārākā latviešu dzejniece…" – tā sākās saruna ar tobrīd 45 gadu slieksnim pārkāpušo dzejnieci 2001. gada 18. maija SestDienā. Tā gan bija tikai teikuma pirmā daļa, otra skanēja: "…vācu valodas zemēs", jo pēdējo piecu gadu laikā Aizpurietei latviski bija iznākusi viena dzejoļu grāmata – Pēdējā vasara –, kamēr vāciski divas: Die Untiefen des Verrats un mīlas dzejoļi Lass mir das Meer.