Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -1 °C
Apmācies
Pirmdiena, 28. novembris
Rita, Olita, Vita

Inese Lūsiņa

Pārdomām par laicīgo un garīgo. Orķestris Rīga un Marlēna Keine Pirmajā adventē koncertēs Doma baznīcā

"Esmu pateicīga par šo iespēju, vēl jo vairāk tāpēc, ka mūzika ar garīgu saturu mudina klausītājus un izpildītājus uz pārdomām par laicīgo un garīgo dzīvi un šis laiks mūs ļoti tuvina ilgi gaidītajiem Kristus dzimšanas svētkiem, kas ir kā simbols labajam un cerību nesošajam,"saka operdziedātāja Marlēna Keine, kuras dzidrais soprāns skanēs orķestra Rīga Pirmās adventes koncertā Rīgas Domā 27. novembrī plkst. 19.

No gaļas pīrāga līdz operai. Vēsturiskās mūzikas un dejas festivālu sāk Hendeļa Pasticcio

Georga Frīdriha Hendeļa mūzikas uzvedums Pasticcio, kas izskanēs Mazajā ģildē 25. novembrī plkst. 18.00, sāks Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivālu, kas līdz 14. decembrim piedāvās XVIII gadsimta Latvijas teritorijas mūzikas pirmatskaņojumus, piecu Eiropas mūzikas augstskolu koncertu ar operkomponista Hendeļa mūziku, kā arī ilgi gaidītos Johana Sebastiāna Baha mūzikas albuma atvēršanas svētkus.

Par ko ir vērts iespringt

Vīru kopas Vilki muzikālais vadītājs Edgars Lipors (50) par latviešu karavīru dziesmām un dzīvesziņu, par Latviju, mūsu pašapziņu un vērtībām.

Orķestris Rīga aicina uz novembra svētku koncertiem

Orķestris Rīga ik rudeni Latvijas valsts svētku nedēļā novembrī aicina apmeklēt īpaši Lāčplēša dienai un Latvijas valsts proklamēšanas dienai veltītus koncertus, tajos arvien ceļot godā latviešu komponistu mūziku.

Daiļrades latviskais etnokods

Latviskums un dzimtenes patriotisms mums ir ļoti svarīgs, saka deju ansambļa Daiļrade vadītāja Iveta Pētersone-Lazdāne un stāsta gan par netverami skaistiem mirkļiem, gan nogurdinošām problēmām dejotāju ikdienā.

Operas pasaules elpa. Cēsīs notiks galā koncerts Draugi – Andrejam Žagaram

Koncertzālē Cēsis 5. novembrī jau ceturto reizi gaidāms koncerts Draugi – Andrejam Žagaram. Tajā Volfganga Amadeja Mocarta, Džuzepes Verdi, Kamila Sensānsa, Žorža Bizē un Žila Masnē operu ārijas atskaņos starptautiski atzīti solisti no Francijas, Gruzijas, Armēnijas un Latvijas.

Orķestris un koris no Viļņas viesojas Rīgā

Divi lieliski, starptautiski pazīstami lietuviešu mūzikas kolektīvi - Viļņas pilsētas Sv. Kristofera kamerorķestris un Viļņas pilsētas koris Jauna Muzika - šosvētdien, 6. novembrī plkst. 16 sniegs koncertu Rīgas Ebreju kopienas namā Skolas ielā 6. Koncerts, kas klausītājiem pieejams bez ieejas maksas, iepazīstinās Latvijas publiku ar mums vēl nezināmā, bet Eiropas XX gs. mūzikas vēsturē nozīmīgā ebreju izcelsmes austriešu komponista Franca Šrekera (1878–1934) daiļradi.

Pusgadsimts paradīzes dārzā. Intervija ar Hortus Musicus vadītāju Andresu Mustonenu

"Filozofiskā nozīmē šī ir programma, kura apvieno pasauli: mēs radām pasauli, kurā mēs, Hortus Musicus, dzīvojam jau pusgadsimtu," pirms pasaulslavenā senās mūzikas ansambļa piecdesmit gadu jubilejas vieskoncerta Rīgā saka tās izveidotājs un mākslinieciskais vadītājs, vijolnieks, diriģents un mūzikas pētnieks Andress Mustonens.

Mīlētājs un skanīgā kafija. 22. Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla mākslinieki – gan no Latvijas, gan Francijas

22. Starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls no 2. novembra līdz 8. decembrim piedāvā četrus krāšņus koncertus. Tajos piedalīsies viesi no Francijas, pati festivāla direktore, klavesīniste Aina Kalnciema un izcilā vijolniece Eva Bindere, jaunie talanti Anna Katrīna Paukšēna un Kārlis Gusts Zariņš. Gaidāms Jura Karlsona Kafijas kantātes pasaules pirmatskaņojums.

Trīs Raimondi apceļo Latviju

Koncertos dažādās Latvijas pilsētās skanējumu atsāk koncertprogramma Trīs Raimondi, kuras galvenie varoņi ir Maestro Raimonds Pauls, vijolnieks Raimonds Ozols un taustiņinstrumentālists Raimonds Macats.

Operalia konkurss Latvijā

"Ticu, ka ikvienā opernamā var dzimt nākotnes zvaigznes," uzsver Plasido Domingo

Mūzikas jaunumi, reizināmi ar desmit. Festivālā Arēna vairāk nekā desmit pirmatskaņojumu

Atklājot mūsdienu mūzikas krāšņo daudzveidību, jaunās mūzikas festivāls Arēna jau kopš 2002. gada drosmīgi turpina aicināt saklausīt nākotni. Trijos vakaros no 23. oktobra līdz 8. novembrim Rīgas Reformātu baznīcā izskanēs sešas vērienīgas programmas, piedāvājot vairāk nekā desmit pirmatskaņojumu. Festivāla saturā šoreiz īpaši izcelta Baltijas komponistu loma Eiropas mūzikas ainavā.

Tālais lidojums

Atslābt netaisos – saka izcilā latviešu vijolniece Baiba Skride, kura jau 25 gadus dzīvo Vācijā un ir visā pasaulē pieprasīta māksliniece, un tikko ar savu kvartetu viesojās arī dzimtenē.

Mūzika laika galam. Trio Fabel aicina uz kamermūzikas koncertiem Latvijā

Trio Fabel – Lielās mūzikas balvas laureāte, klarnetiste Anna Gāgane, čellists, Briseles filharmonijas orķestra čellu koncertmeistars Kristaps Bergs, un pašlaik Vācijā dzīvojošā pianiste Linda Leine – kopā ar vijolnieci Paulu Šūmani satiekas Latvijā, lai trijos koncertos Music for the End of Time atskaņotu Pētera Vaska un Olivjē Mesiāna mūziku, kā arī Krista Auznieka īpaši trio radīto jaundarbu Description without Place.