Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Romāns Meļņiks

Kā padomju ''troikas''(4)

Nedēļas vidū šokēja ziņa par Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) vadītājas Ilzes Znotiņas pausto mudinājumu tiesām lemt ātri, neuzklausot daudzus lieciniekus un iztiekot bez apjomīgām ekspertīzēm. Tas noticis oktobrī FID organizētajās tiešsaistes mācībās tiesībaizsardzības iestāžu pārstāvjiem, prokuroriem un tiesnešiem. ''Es ceru, ka arvien vairāk tiesnešu sapratīs, ka noziedzīgu līdzekļu legalizācijas jomā jūs ļoti lielā, teiksim, tādā strupceļā iebrauksiet, ja sāksiet, piemēram, aicināt uz tiesu milzīgu daudzumu, teiksim, lieciniekus vai sāksiet prasīt kaut kādas milzīgi lielas apjomīgas ekspertīzes, kas ir, protams, jādara, ja mēs runājam par apsūdzībām,'' – Znotiņas pausto atreferē aģentūra LETA, atsaucoties uz tās rīcībā esošu videoierakstu.

Reformas vietā mums cenšas iesmērēt kaut kādu surogātu(32)

Man ļoti nepatika Valsts prezidenta kancelejas pieeja lūgt nepaaugstināt algu. Tas nozīmē nepildīt likumu! Ja ir tāda situācija, tad jāmaina likuma norma, nevis jāpraktizē tās nepildīšana. Lai nu kam, bet juristam, kādreizējam augstākā ranga tiesnesim Levitam tas būtu jāsaprot. Tā intervijā Romānam Meļņikam saka kādreizējais valsts īpašuma valsts ministrs un finanšu ministrs Edmunds Krastiņš.

Kā vistas uz perēšanu(12)

Mēneša laikā, kopš valstī ieviesta ārkārtas situācija, epidemioloģiskā situācija tikai pasliktinājusies. Nu grasās ārkārtas stāvokli pagarināt, diskutēt par vēl kādiem ierobežojumiem. Bet ir viens bet. Gan atsevišķi ministri, gan premjers var sazin ko vēstīt, taču lēmumus pieņem kolektīvi.

Prezidents par peramo zēnu piemaksu sadalē(5)

Plašu ažiotāžu pēdējā laikā izraisījis no Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas nākušais vēstījums, ka nākamā gada valsts budžetā paredzēts paprāvs finansējums Valsts prezidenta atalgojuma un reprezentācijas izdevumu palielināšanai.

Tas nav stāsts tikai par vienu Čaka ielu(75)

Mēs tagad darām to pašu, ko citur Eiropā darīja pirms 50 gadiem, – intervijā par pārmaiņām Rīgas infrastruktūrā Romānam Meļņikam saka arhitekts pilsētplānotājs Oto Ozols.

Valsts ietaupa uz daudzu pacientu ģimenes budžeta rēķina(11)

Ja grib vēl mainīt sistēmu, tūlīt arī jāpaskaidro, kur mēs gribam galu galā nonākt, kādi būs ieguvumi no pārmaiņām – valstij, nozarei, cilvēkiem. Mēģināt nepārdomāti mainīt atsevišķus sistēmas elementus, neskatoties, kā tas ietekmē visu pārējo, nav pareizi – intervijā Romānam Meļņikam uzsver bioloģijas doktors, a/s Repharm padomes loceklis Juris Bundulis.

Atkal atrunāsies?(7)

Melos un Rīgas deputātiem piešķirtas autostāvvietu atļaujas nelikumīgā izmantošanā pieķertā eksministra Jura Pūces dēļ nu krietni iedragāta arī viņa vadītās partijas Latvijas attīstībai un arī apvienības Attīstībai/Par! reputācija. Īstais brīdis, lai glābtu, kas vēl glābjams. Pirmās pazīmes, ka tas tiek darīts, jau labi redzamas.

Ņirgājas par tautu krīzē(49)

Viņi tiešām par mums ņirgājas?! – tā šajās dienās divās dažādās situācijās dzirdēju iesaucamies divus dažādus cilvēkus. Vienā reizē tā bija reakcija uz Valsts prezidenta Levita ieteikumu šajā krīzē justies kā filozofiem alās, ļauties rimtām pārdomām. Tiešām labākais, ko varam sagaidīt no valsts augstākās amatpersonas situācijā, kad daudzi cilvēki ar Covid-19 saistīto ierobežojumu dēļ jau zaudējuši darbu vai tūlīt, tūlīt to var pazaudēt, situācijā, kad ne viens vien jau ir zaudējis kādu savu tuvinieku un daudzi baidās arī par sevi jaunās sērgas dēļ?! Tiešām gana labi pārtikusī mūsu valsts augstākā amatpersona ir tik tālu pat no tā dēvētā vidējā latvieša?

Jārēķinās, ka lielāko vairumu Rīgas ēku skars renovācija(11)

Kāda ir Rīgas mājokļu arhitektūras programma turpmākajiem gadiem, ko pilsēta var darīt, lai atjaunotu cilvēku motivāciju dzīvot Rīgā, un kā nākotnē jāattīstās pilsētas centram, teritorijām ap dzelzceļa loku un tā dēvētajiem guļamrajoniem – Romāna Meļņika intervija ar Rīgas pilsētas arhitektu Gvido Princi.

Koncertzāli – ar komunistu metodēm?(39)

Vispirms vajadzētu definēt, kādai pēc būtības jābūt akustiskajai koncertzālei, tad domāt par tai piemērotāko vietu, nevis otrādi – intervijā Romānam Meļņikam pauž arhitekts Pēteris Bajārs.

Krīzes vēl nav!(9)

Nepiekrītat virsrakstā paustajam, uzskatāt, ka esam jau dziļā krīzē? Tad apskatieties visapkārt! Bērnudārzos vecāku sapulces rīko klātienē. Daudzi darba kolektīvi pulcējas birojos, lai arī varētu darboties attālināti. Joprojām notiek ballītes, koncerti, tostarp tādi, kur lustējas arī pa kādam ministram. Jā, sēdvietas izkliedētas, visur uzraksti, brīdinājumi. Bet vai tos respektē? Arī Cēsu koncertzālē inficējušies it kā bijuši distancēti.

Kā organizēt treniņus Covid-19 pandēmijas apstākļos

Mēs nelamājam ministrijas. Izprotam situācijas nopietnību, nākam ar saviem priekšlikumiem, kā vienlaikus izsargāties no saslimšanas un tomēr saglabāt treniņu procesu, – intervijā Romānam Meļņikam pauž Kristaps Kozlovskis, bērnu un jauniešu basketbola kluba Basketbola klase vadītājs.

Latvijas olimpiskajā kustībā – evolūcija, nevis revolūcija(3)

Pagājušas pirmās simt dienas, kopš Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK) ir jauna vadība. Par to, kādas pārmaiņas šajā organizācijā jau sākušās un vēl sagaidāmas, – Romāna Meļņika saruna ar LOK prezidentu Žoržu Tikmeru un ģenerālsekretāru Kārli Lejnieku.

Nodokļu izmaiņas nes sociālo katastrofu(91)

Strauja nodokļu celšana veicinās ēnu ekonomiku – intervijā žurnālistam Romānam Meļņikam brīdina Saeimas deputāte, bijusī ekonomikas un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Kariņa neokomunistu valdības patiesā seja(39)

Nedēļas sākumā ar klaji komunistiskiem vēstījumiem šokēja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV). Ja personas ienākumi nesasniegs minimālās algas apmēru, lai nemaksātu kā no minimālās, cilvēkam būšot jāvēršas sociālajā dienestā, kur tikšot vestas pārrunas ar attiecīgo personu (gluži kā padomju laikos ar tā dēvētajiem liekēžiem). Bet tas vēl nav viss – tādai valsts ieskatā par maz strādājošai personai būšot jāpiedalās pasākumos, konsultācijās, apmācībās, katrs tikšot arī brīdināts, ka gada beigās var veidoties iemaksu parāds, un kādā veidā tiek veikti galīgie aprēķini. Nu, sakiet vēl, ka pie varas atkal nav komunisti!

Lai cilvēkiem būtu prieks nodot pudeli(8)

Tieši tāpēc, ka nevienam Latvijā nav iepriekšējās pieredzes, mēs redzam, ka ir iespēja paskatīties, ko dara citi, un ieviest modernāku risinājumu, – intervijā Romānam Meļņikam saka Nulles depozīta vadītājs Arnis Salnājs.

Zemāka akcīze gāzei – vēl viens OIK?(18)

Par konkurenci energoresursu izmantošanā un nākotnes perspektīvām ar Vēja enerģijas asociācijas padomes priekšsēdētāju Gati Galviņu sarunājas Romāns Meļņiks.

Kā jūtas cilvēki ar invaliditāti Covid-19 pandēmijas laikā(7)

No vienas puses mēs baidāmies no tā, kas notiek saistībā ar Covid-19, bet no otras puses ar to radām arī citas problēmas – intervijā Romānam Meļņikam saka Latvijas cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas Sustento valdes priekšsēdētāja Gunta Anča.

Attālinātās mācības un bērnu uztvere(9)

Par Covid-19 laika ietekmi uz izglītības procesu ar Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes lektoru Edmundu Vanagu sarunājas Romāns Meļņiks.

Kopīgā lieta(12)

Protams, ļoti nepatīk, ka nu publiskās vietās jāstaigā sejas maskā. Nav grūti to lietot, neesmu starp tiem, kas saka, ka nevarot paelpot cauri auduma aizsegam, bet tomēr kaut kā emocionāli nespēju pieņemt sejas aizklāšanu kā tādu. Jo vairāk, ja nav arī īsti ticības, ka tas tiešām pasargās no Covid-19, – galu galā speciālisti ir teikuši, ka sejas aizklāšana ar vairākreiz lietojamu aizsegu no inficēšanās nepasargā, turklāt arī statistika rāda, ka ne jau tirdzniecības vietās vai transportā cilvēki tiek pie saslimšanai pietiekamās vīrusu devas.

Zina par propagandu, bet...(18)

Bez pienācīgas uzmanības palicis Latvijas Raidorganizāciju asociācijas nesenais vēstījums, ka citu valstu mediji pārņem Latvijas informatīvo telpu, ko apliecina mediju lietošanas statistika un reklāmas līdzekļu plūsma. "Pastāv reāli draudi, ka Krievijas mediji Latvijas informatīvajā telpā kļūs vēl ietekmīgāki un kaimiņzemes redaktori turpmāk noteiks mūsu kultūras un sociālās prioritātes, kā arī centīsies graut Latvijas politisko, ekonomisko un sociālo ilgtspēju, stabilitāti, veidojot sabiedrisko domu sev vēlamā virzienā," pausts asociācijas paziņojumā, vēršot uzmanību uz to, ka nepieciešams lielāks valsts atbalsts vietējiem komercmedijiem vietējā satura ražošanai.

Pareizi tas, ko gribas par pareizu uzskatīt?(5)

Aizvien biežāk pēdējā laikā gadās sastapties ar piemēriem tam, ka politiķi par pareizu atzīst nevis to, kas balstīts pierādījumos vai ko par pareizu atzinuši vispārēji atzīti eksperti, bet gan to, kas pašiem subjektīvi šķiet pieņemamāks, izdevīgāks, un attiecīgi šo "pareizumu" tad sparīgi tiecas uzspiest visiem citiem, tostarp "ražojot" tam derīgus pierādījumus. Visspilgtāk tā rīkojas ASV prezidents Tramps, taču sekotāju viņa metodei netrūkst arī Latvijā.

Latvijas nodokļu "inovācija" krīzes laikā(11)

Kā vērtējamas valdības pēdējās iniciatīvas par nodokļu maiņu – Romāna Meļņika saruna ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētāju Jāni Endziņu.

Kultūra kā instruments, vitamīns teritorijas attīstībai(14)

Kāpēc Rīga ir vieta, kur strādāt, bet vairs ne vieta, kur dzīvot, kāda ir kultūras loma, domājot par teritoriju attīstību, un kādām ir jābūt Rīgas attīstības prioritātēm nākamajā desmitgadē – Romāna Meļņika saruna ar pētījuma RīgaX autoriem domnīcas Certus vadītāju Dauni Aueru, sociālantropologu Viesturu Celmiņu un arhitekti Dagniju Smilgu.

Kariņam – vecu džipu!(26)

Premjera Kariņa un satiksmes ministra Linkaita vēstījumi, ka krietni liels nodoklis būs jāmaksā, pirmo reizi Latvijā reģistrējot no ārzemēm ievestu lietotu automašīnu, satraukuši ļoti daudzus. Un ne tikai auto pircējus. Jo faktiski tas ir ļoti spilgts piemērs esošās valdības politikai, kas vērsta uz nevienlīdzības vairošanu Latvijas sabiedrībā.

Covid-19 antirekordi(4)

Saslimstības ar Covid-19 divu nedēļu kumulatīvais rādītājs nupat sasniedzis jaunu augstāko līmeni Latvijā kopš slimības parādīšanās, tomēr reaģējam uz to kaut kā daudz mierīgāk nekā pavasarī. Šoreiz ārkārtas situācija valstī nav izsludināta, sabiedrībā nav jaušama panika. Vai vērojams tāds kā Stokholmas sindroms jeb pierašana pie šīs sērgas, pakļaušanās tai?

Modē – Berlīnes mūri(6)

Kategoriski negatīvā reakcija Latvijā uz Francijas prezidenta Makrona pausto, ka nepieciešams dialogs ar Krieviju, vedina aizdomāties, cik nekritiski dažkārt uztveram politiskās modes tendences. Proti, ja valstu vadītāji domstarpību gadījumos nu jau kādu laiku izmanto nevis dialoga, pārliecināšanas metodi, bet apmainīšanos ar paziņojumiem par sankcijām, to uztveram par pareizāko ceļu, pat nevērtējot jau esošo pieredzi, un attiecīgi jo īpaši neiecietīgi esam pret tiem, kuri atļaujas iebilst, ka vispār jau konfliktus vislabāk risināt diplomātiskā ceļā.

Prestižs – no sakarīgas vadības, nevis kampaņām(4)

Aktualizējusies problēma, ka valstī trūkst skolotāju. Šobrīd esot 474 vakances. Jāsaka – loģiski. Jau gadiem ilgst nestabilitāti vairojošas, nesaprotamas reformas, kuru mērķus, sasniedzamos uzdevumus, īstenošanai nepieciešamos resursus utt. neviens no ministriem, kas nākuši un gājuši, nespēja salikt, kā saka, uz papīra.

Lai katrs redzētu reālu labumu no Konkurences padomes(2)

Ja cilvēki pastāvīgi sekotu līdzi tirgum, izvēlētos sev izdevīgāko pakalpojumu sniedzēju, nebaidītos tos mainīt, tas veicinātu konkurenci, mazinātu toleranci pret konkurences pārkāpumiem – intervijā Romānam Meļņikam saka Konkurences padomes priekšsēdētājs Juris Gaiķis.

Ilgstoši bez Valsts policijas priekšnieka(7)

Rīcības vietā ir teātris – situāciju par Valsts policijas priekšnieka atlases procesu sarunā ar žurnālistu Romānu Meļņiku vērtē kādreizējais iekšlietu ministrs Mareks Segliņš.