Eposs Kalevdēls/Kalevipoeg ir mūsdienās visvairāk tulkotais igauņu valodā sarakstītais daiļdarbs, igauņu kultūras vizītkarte pasaulē. Gandrīz 90 gadu pēc tā pirmā izdevuma latviešu valodā apgāds Neputns laidis klajā jaunu eposa atdzejojumu.
Vienā no pasaules izolētākajām zemēm – Centrālāzijas republikā Turkmenistānā – iedzīvotāji līdz šim nezināja, ko nozīmē maksāt par gāzi, elektrību, ūdeni un citiem sabiedriskajiem pakalpojumiem, jo tos viņiem "uzsauca" valdība, kuras priekšgalā ir autoritārais prezidents Gurbanguli Berdimuhamedovs. Nākamgad tam pieliks punktu, jo režīms vairs nevar atļauties tik dāsnus tēriņus. Savukārt tas nozīmēs, ka miljoniem turkmēņu tiks iedzīti vēl lielākā nabadzībā.
Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība otrdien sanāks uz sēdi, lai runātu par to, kādi būtu nepieciešamie soļi pašreizējās Latvijas medicīnas krīzes risināšanā. Tiks spriests arī par situāciju Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD). Savukārt jau aizejošā valdība šonedēļ cer vēl apstiprināt grozījumus, kas ļautu paplašināt mediķu loku, kuri varētu strādāt NMPD brigādēs. Pirmdienas vakarā šis jautājums 21. novembra Ministru kabineta sēdes darba kārtībā gan vēl nebija iekļauts.
Daudzi jo daudzi brīvības cīnītāji un Latvijas valstiskuma cēlēji būtu gribējuši redzēt Latvijas simtgadi, bet neredzēja. "Taču to piedzīvojam un savām acīm skatām mēs. Es teiktu, ka mums ir visi iemesli justies privileģētiem un līdz sirds trīsām izredzētiem," Latvijas valsts simtgadei veltītajā ekumeniskajā dievkalpojumā sacīja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, vedinot pārdomāt, kas mēs katrs esam neatkarīgajā Latvijā un kāda ir katra misija, jo izredzētība neesot laimests vai dāvana, bet aicinājums un uzdevums.