Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +8 °C
Apmācies
Trešdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Augusta beigās Šauļos – veseli četri festivāli

Šauļu naktis organizatori aicina plānot laiku un pēdējo augusta nedēļu naktis pavadīt Šauļos, kur notiks daudz pasākumu. Festivālam šogad jubileja – tas notiek desmito reizi. "Arī cilvēki ir noilgojušies pēc pasākumiem un bagātīgām kultūras norisēm pilsētā, tāpēc darām visu, lai būtu interesanti un droši," saka Šauļu naktis idejiskais vadītājs Remigijus Roķis.

Šauļu naktis, kas katru gadu Šauļu iedzīvotājus aicina pavadīt naktis pilsētā, notiks 23.–29. augustā. "Visi redzam, kā mainās un tiek sakārtoti Šauļi, cik daudz darbu notiek pilsētā. Tomēr pastāvīgi dzīvot būvlaukumā apnīk, tad nogurst, sāk pārņemt dusmas, sākas žēlošanās. Mēs aicinām uz visu skatīties ar smaidu un ironiju. Kultūras ļaudis šogad savelk jostas, bet būvniekiem darba – cik uziet. Tāpēc arī fesrivāla Šauļu naktis jubilejas tēma veltīta viņiem – Būvnieku jubileja. "Domāju, ka tie Šauļu iedzīvotāji, kas saprot "pietinio" tematiku, dosies arī šajā avantūrā," saka Roķis. Pēc viņa teiktā, dažādās pilsētas vietās notiks dažādas akcijas Būvnieku jubilejas tematikā.

Par galveno Šauļu naktis norises vietu kļūs Zubovu nams. Šeit 24.–29. augustā notiks sociāli radošās darbnīcas KILOWAC, kurās mākslinieki no visas Lietuvas radīs spīdošus objektus, kuri vēlāk tiks dāvināti sociālajām iestādēm. Šogad šajās darbnīcās strādās Mindaugs Jodis, Vaids Žvirblis, Lina Šiškute, Vida Juškaite, Ričards Pelecks, Aivars Gontis, DAIGA Alise Freimane, Lins Taraškevičs, Emilija Kasperavičte. "Mūsu darbnīcas kļūst aizvien pazīstamākas, bet sociālās iestādes gaida radošo cilvēku darbus," saka darbnīcu kuratore Evelina Ļaugaudaite. Zubovu namā Šauļu mākslinieki Reda un Arūns Oginti prezentēs filmu, kurā fiksētas visas viņu performances. Nama telpās notiks speciāla performance par dzīvniekiem, tiks lasītas lekcijas.

Pērn lielu skatītāju interesi izpelnījās Naktų kins (Nakts kino), šogad organizatori sola vairāk iespaidīgu vakaru. Sadarbībā ar Šauļu kinomākslas klubu, tāpat kā pērn, pirmais kino seanss notiks Šauļu universitātes Botāniskajā dārzā. Tur tiks rādīta filma Rūgštus miškas (režisore – Rugile Barzdžukaite), bet skatītāji tiks aicināti ar ziedojumiem atbalstīt Botāniskā dārza saglabāšanu. Citi kino seansi notiks Šauļu drāmas teātra pagalmā. Šauļu iedzīvotāji varēs redzēt filmu Animus Animalis (režisore – Aiste Žegulīte), īsmetrāžas filmu programmu, Fotogrāfijas muzeja sagatavotu filmu.

Visu nedēļu dažādās pilsētas vietās notiks performances (latvietes Elizabetes Balčus, folkloristes Editas Gumauskaites, perkusionista Ginta Gasceviča), DJ festivāls, īpaša Eugenija Barzdžus fotoizstāde, šūšanas darbnīcas, Klaipēdas jaunatnes teātra koncertizrāde Graži ir ta galinga, Klaipēdas pils teātra izrāde Lengva pažintis, VU teātra Kinētiskās trupas uzstāšanās pilsētā un vēl daudz citu pasākumu.

Kā katru gadu, iznāks Šauļu nakšu laikraksts – Pietinia momenc. Laikrakstu varēs iegādāties Šauļu naktis štābā, to saņems arī visi Etaplius abonenti. Šauļu iedzīvotāji varēs piedalīties dažādās Šauļu tūrisma informācijas centra rīkotajās ekskursijās, notiek sadarbība ar Šauļu mākslas galerijas organizēto mediju mākslas festivālu Enter.

Šauļu naktīs pērn notikušās dronu sacensības piesaistīja jaunatnes, robotikas un inženierijas entuziastu uzmanību, tāpēc arī šogad tās risināsies divas dienas. Notiks dronu demonstrācijas programmas un dronu sacensības Dronahell, kur, cerams, ieradīsies arī dalībnieki no Baltijas valstīm.

28.–30. augustā Zubovu nama pagalmā notiks festivāls Šiauliai Jazz. Festivāls būs ne tikai daudzveidīgs un interesants, pulcēs ne tikai izcilus džeza kolektīvus no Lietuvas un Latvijas, bet arī ar džezu saistītu jaunatni – spēlēs Tauraģes un Pasvales jaunatnes bigbendi.

Uz Šiauliai Jazz skatuves Šauļu iedzīvotāji dzirdēs Keymono, Daiņus Pulauska grupu, GIN‘GAS, Dargana, Veroniku ChiChi, Castor Stetsona, Kozmik pacany, Rūtu Mur, Leonarda Pilkauska projektu, latviešus Very Cool People un citus mūziķus. Arī šogad notiks meistarklases jauniešiem. "Ne tikai jāmuzicē, bet arī jāaudzina jaunā paaudze. Kad uz koncertu ierodas tik meistarīgi mūziķi, būtu vienkārši muļķīgi viņu pieredzē nedalīties ar jaunatni," uzsver Roķis.

Visu koncertu teritorijas būs iežogotas, lai organizatori varētu kontrolēt skatītāju skaitu. Pie pasākumu norises vietām apmeklētājiem būs pieejams dezinfekcijas šķidrums, skatītājiem tiks lūgts pievērot drošu attālumu. Ja Lietuvā stātos spēkā pienākums valkāt maskas, pasākumu dalībniekiem tas būs obligāti jādara. Organizatori jau iepriekš lūdz visus tos, kas slikti jūtas un kam ir saaukstēšanās slimību simptomi, pasākumus neapmeklēt.

Kā katru gadu, arī šogad Šauļu naktis beigsies ar gaismas gājienu un Šauļu gaismas nesēju apbalvošanu.

Pasākumus daļēji finansē Šauļu pilsētas pašvaldība, Lietuvas kultūras padome, Asociācija LATGA.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!


Aktuāli

Kā vislabāk ātri iegādāties lietotu auto Rīgā?

Auto tirdzniecība Rīgā notiek dažādos veidos. Tieši Latvijas galvaspilsētā auto tirdzniecība norit visplašākajā mērā. Kā rīkoties, ja auto nepieciešams ātri - pirkt no kādas privātpersonas, tuv...

Reklāmraksti

Vairāk Reklāmraksti