Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +4 °C
Viegls lietus
Svētdiena, 22. decembris
Saulvedis

Vienu no Rīgas Zoodārza jaunajām lauvām aizsūta uz Dāniju, otru slimības dēļ iemidzina

Šoruden Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs ir šķīries no divām lauvām - jaunais lauvu tēviņš Varis 20.novembrī nosūtīts uz Givskudas zoodārzu Dānijā, savukārt viņa māsa Teika smagas slimības dēļ iemidzināta.

Kā aģentūru LETA informēja zooloģiskā dārza Sabiedrisko attiecību speciāliste Elīza Lindāne, saskaņā ar Āfrikas lauvu saglabāšanas programmas kuratoru rekomendācijām trīs gadu vecajam tēviņam bija jābrauc uz jauno zooloģisko dārzu, lai turpinātu dzimtu.

Rīgas zoodārzā vēl paliek divas lauvas - ap desmit gadus vecais lauvu tēviņš Kali un mātīte Cvanga. Lauvēni Varis un Teika viņiem piedzima pirms trim gadiem - 2021.gada 31.maijā.
 
Pērnvasar "Senso Vet Klīnikā" Teikai tika veikta galvas datortomogrāfija, kurā jaunajai lauvenei tika konstatēta iedzimta galvaskausa deformācija, kas dzīvniekam sāka radīt neiroloģiskas problēmas, izraisot diskomfortu un būtiski saīsinot dzīvnieka prognozējamās dzīves ilgumu. Izmantojot medikamentu terapiju, Teikas stāvoklis ticis stabilizēts, tomēr kļuva skaidrs, ka veselības problēmām būs letāls iznākums, tādēļ pieņemts lēmums dzīvnieku iemidzināt.
 
Teika tagad papildinās Latvijas Nacionālā dabas muzeja kolekciju. Pataloganatomisko sekciju veiks Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Veterinārmedicīnas fakultātes topošie veterinārārsti, lai gūtu pieredzi anatomijā un fizioloģijā.
 
Rīgas Zooloģiskais dārzs piedalās starptautiskajā Āfrikas lauvu nebrīves populācijas turēšanas un vairošanas programmā (EEP), kas rūpējas par šo Pasaules Sarkanajā grāmatā iekļautās sugas kvalitatīvas nebrīves populācijas uzturēšanu un vairošanu.
 
Šīs programmas ietvaros uz Rīgu 2017.gada aprīlī no Givskudas atbrauca trīs gadus vecais tēviņš Kali, savukārt tā paša gada oktobrī viņam pievienojās divus gadus vecā mātīte Cvanga no "Parc de Beauval" Francijā.
 
Cvangas vecāki ir dzimuši Krīgera Nacionālajā parkā Dievidāfrikā, arī Kali saknes rodamas Āfrikas dienvidos, jo viņa vecāki tēviņš Mbali un mātīte Okoa ir nākuši no Namībijas. Tādēļ Kali un viņa pēcnācēji esot ļoti vērtīgi nebrīves populācijas ģenētiskā materiāla dažādošanai, izceļ zoodārzs.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko