Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -1 °C
Apmācies
Pirmdiena, 28. novembris
Rita, Olita, Vita

Dzīvnieki

Aicina ziemā palīdzēt suņiem - senioriem

Sākoties ziemai, biedrība Ar sirdi delnā aicina iepazīties ar suņiem – senioriem Rouzu un Pirātu, kuri biedrības aprūpē nonāca pirms sešiem gadiem no kāda dārziņu kooperatīva Ventspilī. Viņi ir vieni no senioriem, kuriem īpaši smagi klājas tieši ziemā, tāpēc ar akcijas Dāvāsim siltumu opīšu sirsniņām starpniecību biedrība aicina ikvienu iesaistīties, lai sagādātu šiem suņiem iespēju pavadīt vecumdienas komfortablos apstākļos.

Cer uz mājām un rehabilitāciju

Sāra ir aptuveni astoņus mēnešus veca un bezgala mīļa, labsirdīga, draudzīga, dzīvespriecīga, pēc kontakta ar cilvēku alkstoša.

Konsultē vetārsts: Suņa aste un kaķa nagi

Sunim, kurš jutīgs uz dažādiem dermatītiem, rudenī uz astes ādas metas tādas kā pumpas. Ko darīt? Vai dzīvoklī mītošam kaķim jāapgriež nagi?

Konsultē vetārsts: Kastrēt vai nekastrēt labradoru?

Jautā suņa īpašnieks: vai kastrēt labradoru, kuram ir trīs gadi un nav pārošanās pieredzes? Vieni saka, ka vēl nav par vēlu un tas vienkārši ir jādara, ja nav plānots apzināti radīt pēcnācējus. Sen jau esot pierādījumi, ka tas sunim mazina veselības problēmas vecumdienās, piemēram, prostatas vēža risku. Citi saka – slikti ir tas, ja suni nekastrē un nelaiž pie kucītēm. Tajā pašā laikā šķiet, ka pavisam slikti būtu palaist vienreiz un pēc tam vairs ne, bet šobrīd viņš dzīvo laimīgā neziņā par to, kas tas vispār ir. Pēc kastrēšanas esot arī ļoti jāuzmana svars, bet mēs ēdienu savam sunim jau tāpat ļoti dozējam, jo viņam, tāpat kā daudziem labradoriem, nav sāta sajūtas. Draudzenei suns pēc kastrēšanas ļoti strauji novecoja, sašļuka… Kā būtu pareizāk, un kas būtu lielāks risks?

Pārdaugavā sāk pukstēt Kaķa sirds

Jaunajā patversmē mīļi minči gaida savus īstos saimniekus. Pieejama arī veterinārā palīdzība nelaimē nonākušiem kaķiem.

Ko suns pauž ar agresiju?

Suņa agresija var izpausties kā košana, saspringta, nekustīga stāja, sastindzis skatiens, rēciens (ar vai bez zobu rādīšanas), riešana u. c. Agresīva uzvedība sākas ar brīdinājumu, bet var novest pie uzbrukuma, tādēļ nozīmīga ir dzīvnieka apmācība un pareiza audzināšana, norāda Rīgas klīnikas Ikaross veterinārārsts, sertificēts dzīvnieku psihiatrs un kinologs Alberts Čipuštanovs

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide