Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Dzīvnieki

Bērni nav jāved ekskursijā uz patversmi

Pasaule ir karstuma nogurdināta. Kad nošķind patversmes vārtu slēdzene, daudzbalsīgais suņu koris aizskan līdz debesīm. Tukuma dzīvnieku patversmē rit bezsaimnieku dzīvnieku dziedināšanas, atvieglojuma, miera, atnākšanas un aiziešanas laiks.

Konsultē veterinārārsts: Kā pazīt atbildīgu suņu audzētāju

Nepieredzējuši suņinieki bieži vien naivi uzskata, ka kucēna iegādāšanās no audzētāja garantē 100% veiksmi, kvalitatīvu kucēnu. Ne vienmēr par labu audzētavu liecina dārga reklāma. Ne katram audzētājam ir tiesības sevi dēvēt par labu, jo faktiski pastāv divas grupas – suņu pavairotāji un patiesi atbildīgi audzētāji, šķirnes entuziasti.

Vita Jaunzeme: Esmu glābusi dzīvniekus, adoptējusi dēlu, sakārtojusi īpašumu - tagad jāiet tālāk

Uz sarunu ar Lielās talkas un Latvijas sakopšanas virsvadītāju, biedrības Pēdas LV valdes locekli Vitu Jaunzemi mudina ziņas, kas priecē un nedaudz satrauc. Jau četrus gadus Vita audzina adoptēto puisi Renāru, pirms diviem mēnešiem viņa iegādājās Vidusāzijas aitu suņa kucēnu, bet jaunāko ziņu Vita man pastāsta, kad uz terases malkojam smaržīgu piparmētru tēju viņas spirgti ziedošajā dārzā.

Atvainojos, labošos

Nez vai latvieši ir dusmīgāki un īgnāki par citām tautām, taču daudzas zemes apceļojušie nereti uzsver, ka mazāk smaidām, biežāk konfliktējam, nesarunājamies.

Te ir manas mājas, un es esmu laimīga

Daina Dreifelde piedzima Kanādā un nekad nedomāja, ka reiz dzīvos brīvā Latvijā. Tagad jau gadsimta ceturksni Dainas Dreifeldes ģimenes stiprā pils ir viņas māja Bulduros. Mežs, svaigs gaiss, jūras tuvums, priedes labi sader ar pavisam netālu ik pa laikam aiztraucošā Jūrmalas vilciena dunu. Braucu rakstīt par Dainas un Andra suni un kaķi, bet sarunā ievijas arī Dainas dzīves stāsta fragmenti.

Azartiskais avantūrists derēs ne katram

Grīziņkalns saglabājis savu šarmu un apsūbējošo pievilcību. Meklējot kinoloģisko centru iskolu, iebraucam plašā pagalmā, kur gan skārdnieku darbnīca, gan noliktavas, gan automoto darbnīca, gan dažādi biroji. Spilgtajā saulē piemiegusi acis, mums ar roku māj Inga Lupančuka. Viņai blakus nesatricināmi cēli sēž amerikāņu pitbulterjeri Mango un Uma. Suņos jaušama vēlēšanās vētraini sveicināties.

Ješka nav bezdarbnieks, viņš strādā par jenotu

Rīgas zoodārzs pēc karantīnas atkal uzņem apmeklētājus. Ievērojot ierobežojošus noteikumus, mēs visi tiekam aicināti un gaidīti. Jau pirmās "atvērto durvju" dienas pierādīja, cik ļoti cilvēki noilgojušies pēc tikšanās ar mūsu lieliskajiem zvēriem.

Neizdibināmās Rūnas īpašais liktenis

Šis stāsts sākās pagājušajā vasarā, kad pie Bānuža ezera Mudītes un Jāņa Luksu vasaras mājā Zilaiskalns ieklīda novārgusi pelēka kaķene. Pēc aptuveni diviem mēnešiem viņai piedzima četri bērneļi. Ne bez pūlēm, bet Mudīte kaķēniem sameklēja labus saimniekus. Palika māmiņa ar nosacīto vārdu Minka. Ko nu? Rudens klāt un vasarniekiem jāpārceļas uz Rīgu, bet Minku līdzi ņemt nevar. Liktenis pats visu salika pa plauktiņiem.

Konsultē veterinārārsts: Svaigbarība zelta vērtē

Mājdzīvnieku īpašnieki mūsdienās savus suņus un kaķus galvenokārt baro ar komerciālo barību – dažādu firmu sauso barību un konserviem. Mēs to apguvām it kā nesen, bet pasaulē komerciālā barība tiek tirgota jau vairāk nekā septiņdesmit gadu. Lielākoties šī barība satur pārtikas piedevas – dažādas krāsvielas, konservantus, augu izcelsmes olbaltumvielas un citas vielas, kuru izcelsme nav izsekojama. Komerciālā barība ietaupa dzīvnieku īpašnieku laiku, un firmas it kā garantē dzīvnieka organismam nepieciešamo. Tieši šo iemeslu dēļ gatavā barība mūsu steidzīgajā laikā ieguvusi lielu popularitāti dzīvnieku īpašnieku vidū.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide