Krieviju pārstāv Alekseja Fedorčenko Žubītes (filma, kas piedalās arī Venēcijas kinofestivāla konkursā) un Andreja Ešpaja Eliziums. Kā arī filmas no Tadžikijas (Patiesais dienvidus, rež. Nosirs Saidovs), Azerbaidžānas (Lelles, rež. Čingizs Rasuladze), Baltkrievijas (Masakra, rež. Andrejs Kudiņenko), Armēnijas (Surena Babajana Neskaties spogulī), Kazastānas (Oipirmejs jeb Mani dārgie bērni, rež. Žanna Isabajeva), Uzbekistānas (Postscriptum, rež. Jalkins Tuičevs), Moldāvijas (Kāzas Besarābijā, rež. Napoleons Helmis), Kirgizstānas (Svet-ake, rež. Aktans Arims) un Ukrainas (Laime mana, rež. Sergejs Lozņica).
Žūrijā darbojas mākslinieks un producents Pāvels Kapļēvičs (priekšsēdētājs), Krievijas nacionālā kinofestivāla Kinotaurs programmu direktore Sitora Alijeva, aktieris un režisors Asanali Ašimovs, kinokritiķis Jurijs Gladiļščikovs, kinorežisori Oļegs Fialko un Vladimirs Hotiņenko.
Kinošokā notiek arī īsfilmu skate Šoka robežas (konkursā 18 filmas) un dokumentālo, video un ciparu tehnoloģijās filmēto darbu programma Neformāts (konkursā – 9 filmas). Arī šajās programmās filmu no Latvijas nav (toties ir gan no Lietuvas, gan Igaunijas).
Tiesa, Jurģa Tūbeļa filma Pasažieri (producente Laima Freimane) ir iekļauta TV spēlfilmu konkursa programmā, savukār pati Laima Freimane strādās Neformāta žūrijā. Izbrīna vien fakts, ka mazbudžeta filma Pasažieri, kas 2009. gada novembra beigās tika parādīta tirdzniecības centrā Mols, pārstāv… televīzijas filmu žanru.
Pērn par Kinošoka galvenās balvas laureāti kļuva Igaunijas spēlfilma Rudens balle (režisors Veiko Eunapū).