Paģiras rullē! Tieši šī askētiskā (nekādu specefektu, nekādu terminatoru!) filmiņa cienīgi gozējas ASV topa pirmajā rindiņā - 45 miljoni dolāru pirmajā izrādīšanas nedēļā ir iespaidīgs skaitlis. Turklāt filmai slavas dziesmas koklē arī "galvenie" ASV kritiķi, teiksim, vecmeistars Rodžers Īberts par Paģirām/The Hangover priecājas kā bērns, sak, tā ir jautra filma - jautra ir ikkatra situācija, jautrība plūst no ikvienas dialoga rindiņas, un pat fakts, ka skatītājs jūtas norūpējies par dzērājpuišu kompānijas "pazaudēto" līgavaini, taču arī ir jautrs! Tā gan. Kripatu mazāk optimistisks ir The New York Times apskatnieks, atzīmējot, ka ir taču veikli puiši, kas iemanās pelnīt lielu naudu, ekspluatēdami vīriešu dzimuma vājības.
Filma ar tik cilvēcisko nosaukumu, kuru iedvesmojis katram pieaugušam indivīdam pazīstamā, sājā stāvokļa apzīmējums, sākas ar sliktu ziņu. Trīs puiši nebūt ne labākajā fiziskajā formā pavēsta līgaviņai viņas kāzu rītā draņķīgu ziņu - līgavainis ir pazudis…
Seko atkāpe pagātnē, kurā filmas autori pastāsta par divām iepriekšējām dienām puišu dzīvē - ceļojumu uz vecpuišu ballīti Lasvegasā. Šajā ceļojumā līgavainim Dagam (Džastins Barta) pievienojas pārītis viņa draugu: skolotājs Fils (Bredlijs Kūpers), zobārsts Stū (Eds Helmss) un miesās kuplais Alans (Zaks Galifianakis). No minētajiem uzvārdiem plašam skatītāju lokam faktiski nav pazīstams neviens (varbūt tikai Džastins Barta - Yes Man (2009) u.c.), tas Paģiras konsekventi ievieto Holivudas aktuālajā modes vilnī - "lamzaku filmās", kuru autori i negrasās iedzīt skatītājos kompleksus vai bikstīt viņos vēlmi identificēties ar aktieriem - zvaigznēm. Tā vietā cilvēki - līdzīgi ikvienam no mums - paģirām un citām cilvēciskām nebūšanām pakļauti.
Pēdējais, ko jautrā kompānija spēj atcerēties, pamostoties luksushoteļa numurā (ar tīģeri, cāli, bļaujošu bērnu un dažu pazaudētu zobu), - uzdzīve uz hoteļa Caesars Palace jumta.
Daga meklēšana tad arī veido Paģiru sižeta struktūru, kurā sava vieta atvēlēta gan ķīniešu mafiozi, gan jaukai ielenei (Hetere Greiema), gan dakterim, gan pat Maikam Taisonam, kuram ir vistiešākais sakars ar tīģeri.
Tomēr filmas sāls ir ne tikai paģiraino tipiņu plosīšanās, bet gan raksturu studija. Izrādās, katrs no šiem vīriešiem ir problēmu un kompleksu mākts. Protams, žēlojams, nevis nožēlojams pat paģirās! Aktieru ansamblis filmā ir patiesi labs, īpaši izceļas apaļīgais "vīrs kā bebis" Zaks Galifianakis, kuram jau tiek pravietota spoža komiķa karjera.
Režisora Toda Filipsa (viņš bijis arī Borata scenārists!) karjerā Paģiras ir solis augšup, cita brieduma pakāpe salīdzinājumā ar viņa iepriekšējiem darbiem Old School (2003), Road Trip (2000). Amerikā filmai piešķirts reitings R, t.i., filma nav paredzēta mazuļiem un tīņiem. Iemesls - valodas skarbums, kailskati, narkotiku klātbūtne. Filmas pamatā - dokumentāli uzdzīves fakti.