2009.gadā Viļņa kļuvusi par Eiropas kultūras galvaspilsētu. Šis nozīmīgais notikums veicinājis daudzu pasākumu norisi, dodot iespēju iepazīties ar Lietuvas dinamisko mākslas un kultūras dzīvi. Izstāde "Viļņas mākslas aina pēc 2000", kura no 2008.gada 5.decembra līdz 2009.gada 18.janvārim ir skatāma Rīgā, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls, ir to skaitā.
Projekta mērķis ir iepazīstināt Latvijas sabiedrību ar Viļņas mākslas pasaules vitalitāti, daudzveidību un aktualitātēm. Viļņā dzīvojoši un strādājoši mākslinieki ir labi pazīstami starptautiskajā mākslas kontekstā un savā daiļradē prezentē būtiskas mūsdienu mākslinieciskās tendences (piem., Deimants Narkevičs, Svajone Satnikiene, Pauls Stanikass, Egle Rakauskaite, Artūrs Raila, Gintars Makarevičs, Dariuss Žiūra).
Post-konceptuālisma laikā mākslas darbu valoda atgriežas pie tradicionālām mākslas formām un specifiskas plastiskās izpausmes. "Arsenālā" redzamajā Lietuvas laikmetīgās mākslas izstādē uzsvars ir likts uz trim galvenajām tendencēm, kas dominē mākslas pasaulē kopš konceptuālisma perioda beigām, tās ir politiski un sabiedriski angažēta māksla, kura izmanto dokumenta un metaforas vizuālos aspektus, neoreālisms un neoabstrakcionisms. Izstāde eksponē sociāli dokumentālu video- un fotomākslu, subjektīvas un liriskas interpretācijas reālistiskā glezniecībā, liela izmēra skulptūras, kurās apvienota abstrakta un reālistiska pieeja.