Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +4 °C
Viegls lietus
Svētdiena, 26. janvāris
Agneta, Agnis, Ansis

Par veselības pārvaldes (ne)reformu

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
birokrātu pilnas
b
lauku slimnīcas un visiem "cietas"algas, nevis pēc slimnīcas peļņas
Ieva
I
Pirmkārt ar to nepietiks, lai gan skatoties, kā, piemēram, Apinim sanāca viens birokrātu skaits, bet Eglītim cits un, protams, mazāks....Turklāt ir viens būtisks risks: ja pat it kā ārsts Eglītis, spriežot pēc viņa apgalvojumiem, uzskatīja, ka teju vienīgā hroniskā slimība ir vecuma plānprātība, tad ir liela iespēja, ka balsu zvejošanas nolūkā veselībai naudu vienkārši atņems. Un vienalga: ir tāda dižķibele vai nav. Tā kā, kamēr nesarēķinās, cik ir to vajadzību un neveiks vēl šādus tādus sīkus darbiņus, piemēram, ņemot vērā jauno lēmumu, iespēju tantiņai, kas paslīdējusi uz ielas un salauzusi gūžu, ērti piedzīt no vainīgā vai atbildīgā operācijai nepieciešamo naudu....
PASKATIET ALGAS
P
mazajās slimnīcās, ja nodaļas vecākajai māsai 1000, cik saņem valdes, cik bars grāmtvežu u.c musoru
Pēcdoma
P
Saturīgs raksts, kurā bezkaislīgi izanalizēts notiekošais - secinājums - dižķibele jau no pagājušā gada, bet birokrātiju sāksim reformēt tikai ar oktobri! Protams, sasteigti lēmumi reti kad ir attaisnojušies, bet novilcināšanās neliecina par profesionālu veselības aprūpes menedžmentu! Tas, ka nauda veselības aprūpei ir nepietiekoša, nevienam nav jāpierāda (mēs visi to jūtam uz savas ādas, nerunājot jau par attiecību no IKP), bet gan jāpierāda, ka to pašu mazumiņu mākam efektīvi izmanot, turpinot uzstājīgi pastāvēt uz finansējuma palielinājumu veselības aprūpē. Lai kā kādam var nepatikt šis teikums, tomēr vispirms ir loģiski jāsakārto gan veselības aprūpes birokrātija, gan pakalpojumu apjoms, izvietojums un izmaksas un tiaki tad ir vērts iepludināt vairāk naudu veselības aprūpē. Šobrīd, nereti, veselības aprūpē naudiņa plūst caur ''caurā maisa'' principu.
Tie paši vēži citā kulīt
T
Vai par reformu varam nosaukt,piemēram, Zāļu cenu valsts aģentūras paplašināšanu par Veselības ekonomikas institūtu? Kur te ir tā ekonomija?
Ministrijas jāapvieno!
M
To ir izdarījušas pat tādas lielvalstis kā Vācija,Francija,Indija un Japāna,kuras var atļauties uzturēt arī atsevišķu Veselības ministriju,kurām budžeta deficīts nav jāsamazina,samazinot pensijas,skolotāju algas un gultu skaitu stacionāros!
Lurike (Maija Deķe)
L
Tāpēc, ka jaunkundze klīrējas...
????....
?
Kāpēc LV vajadzīgs zāļu reģistrs,ja tas ir jau ES un mēs neko jaunu neizgudrojam..? Kāpēc darbinieki no aģentūrām tiek vienkārši pārvietoti uz citiem jauniem amatiem tajā pašā sistēmā...?
Ieva
I
Bet iesākumā varētu īstenot divas lietas: pirmkārt uzskaitīt un ievadīt tīklā visus kompensējamo zāļu lietotājus norādot visu nepieciešamo informāciju, ieskaitot datumus, līdz kuram būtu jāveic atkārtoti izmeklējumi vai konsultācijas ar speciālistu.....Un, tā kā pie esošajām kvotām ļoti reāla ir iespēja, ka slimnieks aiziet pierakstīties divus mēnešus iepriekš, bet viņam saka, lai nāk pēc trim un tad pierakstīšot pēc sešiem, pašām ārstniecības iestādēm ir jānodrošina, lai cilvēks, kam konkrētā konsultācija/ izmeklējums ir nepieciešami, pierakstīties varētu kaut vai divus gadus iepriekš.
Ieva
I
Es, protams, neaicinu, piemēram, katrā miestiņā iekārtot pa staru terapijas aparātam, tomēr cīpariņiem, cik izmaksā slimnieku liekas dienas paturēt lielajā slimnīcā, ir jābūt, taču mūsu ierēdņiem ir ļoti aptuvens priekšstats par situāciju atsevišķu slimību jomā, taču nekāda par to, cik no pacientiem slimo ar vairākām slimībām (kas neapšaubāmi ietekmē ārstēšanu) un, protams, ne vismazākās nojausmas par slimnieka vajadzībām). Sākot ar iespēju uz regulārajām pārbaudēm-reizi pusgadā, gadā- pierakstīties uzreiz un doties turp bez nosūtījuma.....Vispār, ja to nosūtījumu sērgu vismaz mazinās, tad, kas zina, izrādīsies, ka mums ģimenes ārstu ir pa pilnam.
Ieva
I
Mums ir viena būtiska problēma: satiksme un īpaši ceļi, jo, piemēram, ir vesela rinda ķirurģisku problēmu (apendicīts, vienkāršākās brukas, liels vairums no tā, ko var veikt laparaskopiski), kā dēļ slimnieku nemaz nevajag likt slimnīcā: uztais viņam operāciju un Čau! Bet tagad iedomājies, kā šis cilvēks, kas dzīvo laukos, no Stradiņiem (un kaut vai kādas rajona slimnīcas) kuļas mājās.....Tas pa
klau
k
A jums abiem žetons par saturīgiem komentāriem. Nē, bet ja nopietni, ja ar jums varētu sasēst pie viena galda- nu tak uzģenerētu mēs normālus priekšlikumus. Un tālāk atrast kanālus, lai tos nogādātu līdz lēmējiem- eto ģelo tjehņiki. Un man personīgi ir vienalga, ja kāds no politikāņiem tos piesavināsies kā savus- galvenais, lai ir kāda virzība uz saprātīgu sistēmas sakārtošanu.
klau
k
Es gan tur saredzu arī citas bažas: daži no tiem reģistriem vienkārši burzmā ir pazuduši. Vecie kantori vairs neuzturēs, jo būs likvidēti/reorganizēti. Un jaunie neuzturēs, jo tas nav ierakstīts pienākumos. Tas, ka tajos reģistros bieži vien ir tik ļoti novecojusi input/output sistēma un ir atkārtota, manuāla datu ievade, un jēgas šobrīd no datiem nav lielas- jo nav analysis tools- tur es Tev pilnībā piekrītu. Bet datus tomēr zaudēt pa burzmu nevajadzētu, tāpat arī to papildināšanu. Jo tas ir vienīgais info avots lokāli par konkrētām slimībām, ko var izmantot plānošanā. Pretējā gadījumā būs jāņem mistiski benchmarks no kādām citām valstīm un procentuāli jāzīlē.
cirks
c
Nevajag rēķināt gultasdienu. Latvija nav liela un nav nekādu problēmu noskaidrot, kurā vietā slimnīcu principā vajag , kurā ne. Ja vajag, tad nav problēmu izkalkulēt normālu budžetu, kaut vai pamatojoties uz statistikas datiem. Un tad tikai ar neatkarīgu auditu laiku pa laikam jāseko, lai tas netiktu mākslīgi uzpūsts. Ar Rīgu ir vēl vienkāršāk - ja , piem Gaiļezers pasaka, ka no rītdienas viņi ir spējīgi pārņemt Linezera darba apjomu, tad no parītdienas ar Linezeru tiek pārtraukts līgums. Viss. Nevajadzēs visas šīs debīlās intrigas ar apvienošanos, amatu dalīšanu, valžu veidošanu utt. kā jau tas parastajā Rīgas stiliņā notiek.
Ieva
I
Jāsāk nevis ar procentiem bet ar problēmu risināšanu. Piemēram, diagnostiskais dienests pie mums ir lielā pakaļā un pat ne tik daudz tādēļ, ka aparātu trūkst, bet tādēļ, ka to izmantošanu valsts neapmaksā. Ļoti interesanta prakse ir endoskopijā,-droši vien tās pašas birokratizācijas dēļ.....Vēl trakāk ir tikai ar informāciju, kuras trūkuma dēļ pat tiek rīkotas nevajadzīgas ziedojumu vākšanas kampaņas, slimnieki vazājas pa nepareizajiem ārstiem, kavē laiku....Ārstiem, protams, ir nepieciešami datori, turklāt ar pieslēgumu platjolas tīklam, lai būtu iespējams ērti sazināties savā starpā......Vārdu sakot ieguldījumi ir nepieciešami lieli, taču tas viss atmaksāsies.....Tikai pie mums tie reformētāji uzvedas, kā klīrīga mamzele, kam baigi gribas, taču reizē bail.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja