gada novembrī) un ir pirmā mūsu starptautiski slavenā režisora Alvja Hermaņa sadarbība ar krievu aktieriem, tostarp ekrāna un teātra zvaigznēm un visaugstākā ranga profesionāļiem Čulpanu Hamatovu, Jevgeņiju Mironovu. Jau maijā Hermaņa iestudējums piedalās Eiropas snobistiskajā un prestižākajā festivālā _Wiener Festwochen_.
Labā ziņa ir tā, ka Art Forte, kas jau sen rūpējas, lai Latvijā regulāri nokļūtu dažādas festivāla Zelta Maska aktivitātes, 9. un 10.oktobrī Dailes teātra Lielajā zālē tikai divās izrādēs Latvijas publikai sniegs iespēju redzēt Šukšina – Hermaņa stāstus!
Biļešu cenas svārstās no 50 līdz 10 latiem, taču tas noteikti ir lētāk nekā Maskavā, kur biļetes spekulanti uz šo izrādi tirgo, sākot ar 3000 rubļiem (infox.ru ziņo, ka aprīlī Šukšina stāsti konkurējuši ar Allas Borisovnas Pugačovas jubilejas koncertu Lužņikos, sasniedzot 20 000 rubļu rekordu).
Interesanti, ka pēc kādas no aprīļa izrādēm režisoram Alvim Hermanim uz Rīgu, viņa privāto mobilo telefonu piezvanījis... perestroikas paps, PSRS pirmais prezidents Mihails Gorbačovs, lai izteiktu pateicību par "dziļo aizkustinājumu, ko sniedza Šukšina stāsti", pie viena Hermani apsveiktu dzimšanas dienā un paustu izbrīnu, "kā tik jauns cilvēks spējis saprast par dzīvi tik svarīgas lietas". Režisors par zvanu bijis patīkami pārsteigts: "Gorbačovs jau arī ir lauku zēns, tāpat kā Šukšins".
Hermanis tikko Ķelnes pilsētas teātrī pirmizrādīja I.B.Zingera četru stāstu kompozīciju izrādē Kabalas noslēpumi. Vasaru režisors pavadīs savās lauku mājās, protams, reizi pa reizei izbraucot ar savu izrāžu Soņa, Klusuma skaņas, Garā dzīve ansambļiem uz starptautiskajiem festivāliem, kas tradicionāli notiek sezonu starplaikos (vasaras divos mēnešos šos trīs JRT darbus gaida Lozannā un Cīrihē Šveicē, Zalcburgā Austrijā, Monreālā un Kvebekā Kanādā, Singapūrā, Lisabonā Portugālē, Erlangenā Vācijā). Rudenī Hermanis iestudēs izrādes slavenajā Vīnes Burgtheater, kā arī Romā Itālijā un Rīgā, Jaunajā Rīgas teātrī (trīs projekti).