Rīga ir viena no nedaudzām Eiropas pilsētām, kuras paplašināšanos ārpus viduslaiku daļas noteica vairāki secīgi pilsētplānošanas projekti, kurus izstrādāja profesionāli fortifikāciju būves inženieri un arhitekti laikā no 17. gs. pirmās puses līdz 19. gs. beigām. Rīgas kartes un attēli – zīmējumi un fotogrāfijas – līdz ar erudīto un pieredzējušo pētnieku analītisko tekstu veido unikālu materiālu, kas grāmatas formātā noteikti lieliski kalpos Rīgas tēla iezīmēšanai atkal jaunās krāsās.Autori, strādājot paralēli (Irēna Bākule ir grāmatas latviešu teksta un pēdējās nodaļas autore, Arnis Siksna rakstījis tekstu angļu valodā), nonākuši līdz identiskiem kopīgiem secinājumiem, tomēr latviešu un angļu teksti ir atšķirīgi. Aplūkojamo materiālu interpretācijas nelielas atšķirības sakņojas autoru dažādajā profesionālajā pieredzē, kā arī katras valodas izteiksmes specifikā. Jāatzīmē, ka arhitekte Irēna Bākule galvenokārt specializējusies kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas un restaurācijas jomā, bet arhitekts Arnis Siksna – pilsētbūvniecības teorijas jautājumos. Tomēr autoru individuālais skatījums nav ietekmējis rezultātā iegūto slēdzienu vienotību.Teksts latviešu un angļu valodā. Grāmatas mākslinieki Zigmunds Lapsa, Sandijs Ruļuks. Maketētāja Elīna Ducmane. Apjoms: 248 lpp, pusmīkstais sējums. Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes atbalstu. Grāmatu var iegādāties labākajās Latvijas grāmatnīcās, galerijā „Istaba”, izdevniecībā „Neputns” un interneta veikalā www.neputns.lv
Izdota grāmata „Rīga ārpus nocietinājumiem. Pilsētas plānotā izbūve un pārbūve no 17. gadsimta līdz Pirmajam pasaules karam”
Apgādā “Neputns” izdota Irēnas Bākules un Arņa Siksnas grāmata par Rīgas pilsētas plānoto izbūvei un pārbūvi no 17. gadsimta līdz Pirmajam pasaules karam, informē apgāda pārstāvji. Grāmata ietver ļoti interesanta pagrieziena tēmas risinājumu pilsētas vēsturē, kas ļauj labāk saprast un uzskatāmi ieraudzīt galvaspilsētas attīstības posmus.
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.