Līdz martam viņš bijis valdes loceklis VNĪ, taču martā no amata atbrīvots, jo bija zaudējis darba devēju uzticību. Plašāk iemeslus VNĪ neskaidro, vien norādot: vadība konstatējusi, ka nav nodarīts reāls un paliekošs kaitējums valsts interesēm. Bijušā valdes locekļa rīcībā tika saskatītas labas pārvaldības un iekšējās ētikas principu ignorance, tādēļ pieņemts lēmums par darba attiecību pārtraukšanu.
Kā noskaidrojis raidījums, atbrīvošana no darba saistīta ar kādu tiesas procesu, kurā U.Reimanis kārtojis savus privātos īpašumtiesību jautājumus. Viņš šajā procesā noalgojis savu padoto darbinieci Sintiju Siliņu, turklāt par atbildētāju pieaicināta FM, jeb, kā norāda raidījums faktiski tās padotības iestāde VNĪ, kur abi strādā. U.Reimanis gan norādījis, ka par savu lietu nav lēmis, savukārt S.Siliņa ar viņa lietu nodarbojusies no darba brīvajā laikā.
Viņš neuzskata, ka būtu noticis kas neētisks, un kā iemeslu atbrīvošanai min VNĪ vadītāja Māra Kaijaka vēlmi samazināt valdes kompetenci un lemtspēju.
De facto norāda, ka U.Reimanis savulaik bijis partijā Latvijas ceļš, kas tagad veido apvienību ar Latvijas Pirmo partiju, kuras pārziņā savukārt ir SM.
Satiksmes ministrs Ainārs Šlesers domā, ka ierēdnis atlaists politisku iemeslu dēļ. U.Reimanis ilgi strādājis valsts pārvaldē, un ministrs nevēloties negatīvi vērtēt cilvēkus, pirms viņi darbībā nav pieļāvuši kļūdas. "Laiks rādīs, vai viņam dotā uzticība tiks pareizi izprasta un izmantota," norādīja ministrs.
Raidījums atgādina, ka pārmetumi par nesaimniecisku rīcību U.Reimani pavadījuši arī iepriekš - savulaik valsts robežbūvē viņam bijis jāskaidrojas par līdzekļu izsaimniekošanu un neefektīvu darbu, bet Rīgas pilsētas valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizācijas komisijas vadībā viņam pārmeta neadekvātu naudas izlietojumu.