Pēc grūtā sākuma seko turpinājums. Jā, tagad ir vieglāk. Itin ātri ir ieviesta iekšējā kārtība un saziņas kultūra, kas uzlabojas un turpinās kļūt arvien labāka, palielinot JMK veiktspēju, kas ir nepieciešama, lai paspētu izdarīt visu projektam atvēlētajā laikā. Īpaši patīkama ir ministriju un citu institūciju pretimnākšana, labvēlīgi uzņemot jauniešu ministrus un īstenojot sadarbību, kas veicina gan ministra iespējas iegūt zināšanas sev, tai pat laikā dodot zināmu pienākumu tās pielietot un sniegt reālus priekšlikumus institūcijām. Katrai no sēdēm ir savs temats, kurā apskatām šauru jautājumu loku ar mērķi izdarīt konkrētus secinājumus un apkopot vislabākos priekšlikumus, kādus vien mēs varētu sniegt.
Runājot par izdarīto, projekts ir pusceļā un Jauniešu ministru kabinets ir izpildījis tiešākos deklarācijas punktus - pārraidījis Jauniešu Ministru kabineta sēdes tiešsaistē (on-line), veidojuši nedēļas pārskatus ar ierosinājumiem dažādu jautājumu risināšanai; piedalījās 2009. gada 18. aprīļa Lielajā Talkā; vismaz reizi nedēļā veikuši ierakstus emuāros (blogos); informējuši par savu darbību ar "Čivinātāja" (www.twitter.com) palīdzību; tikušies ar dažādiem sabiedrības pārstāvjiem, arī uzaicinot tos uz savām sēdēm, motivējuši iedzīvotājus iesaistīties, informējot par dažādām līdzdalības iespējām, aicinājuši piedalīties Eiropas Savienības Parlamenta un Latvijas Republikas Pašvaldību vēlēšanās 2009.gada 1.maija ES Dārza Svētkos, turpat arī popularizējot brīvprātīgo darbu, attīstot sevi un palīdzot citiem, piedaloties Rīgas maratonā 2009. gada 17. maijā.
Viscaur projektam kopā ar JMK kontrolieri Santu Bērziņu esam konstatējuši, ka jauniešu ministri kopā ar darba grupu ir gan snieguši vērtīgu konstruktīvu kritiku, tai pat laikā neaizmirstot par pozitīvo, bijuši laipni un draudzīgi pret apkārtējiem, jebkuru strīdu nokārtojot ar kompromisu. Iespējams, tā ir brīvība, ko dod varas neesamība mūsu rokās, tomēr uzskatu, ka no jauniešu ministru darbības piemēru var ņemt arī pilnvarotie politiķi.