Tā kā viņš neieradās, DP viņu aizturēja. U.Freimanis jau vairākas stundas sniedzot paskaidrojumus.Jau ziņojām, ka šodien septiņos vakarā Vecrīgā tika pieteikts gājiens no Okupācijas muzeja līdz Brīvības piemineklim, ko rīkoja biedrības Gustava Celmiņa centrs biedri un atbalstītāji. Viņi vēlējās atzīmēt 1941. gada 1.jūlijā notikušo Vācijas karaspēka ienākšanu Rīgā. Drošības policija biedrību uzskata par Latvijā nereģistrētās pērkoņkrustiešu ideoloģijas piekritēju piesegorganizāciju. Šīs organizācijas ideoloģijas pamatā ir baltās rases pārākums pār citām rasēm, un tā ir naidīga demokrātiskas valsts vērtībām. Rīgas dome šo pasākumu neatļāva, bet tiesa uzskatīja, ka gājiens var notikt. Policijai bija informācija, ka pasākuma laikā varētu notikt provokācijas.
No notikuma vietas Vecrīgā vēstīja žurnālists Matīss Arnicāns:
19:24
Pie Brīvības pieminekļa ir vairāki desmiti policistu, bet gājiena dalībnieki netiek apturēti, viņiem ir atļauts nolikt ziedus. Viss notiek mierīgi. Nekādas lielas konfrontācijas nav, tikai atsevišķi cilvēki apmainās asiem izteikumiem par dažādām okupācijas varām. Brīvības pieminekļa pakājē pēc ziedu nolikšanas cilvēki stāv un sarunājas.
19:20
Gājiena dalībnieki individuālā kārtā dodas pie Brīvības pieminekļa. Gājiens vairs nav organizēts.
19:12
Policija aiztur Igoru Šiškinu, kurš mēģina izrauties, bet trijatā policistiem izdodas viņu savaldīt. Viņam rokā ir baltas puķes. Pārējie kliedz: laidiet vaļā, par ko jūs viņu aizturat? Šiškins tiek aizvests uz pašvaldības policijas mikroautobusu.
Freimanis izsaukts uz Drošības policiju
Pasākuma organizētājs Uldis Freimanis izsaukts uz Drošības policiju (DP). Kā aģentūru LETA informēja DP priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa, Freimanis uzaicināts uz policiju plkst.17, lai iztaujātu lietā, kas uzsākta par šovakar plānoto gājienu. Paredzētajā pasākumā Freimanis nav ieradies, novēroja LETA. Arī pa mobilo tālruni aģentūrai LETA viņu neizdevās sazvanīt.
19:05
Gājiens ir sācies, tajā piedalās ap simts cilvēku. To pavada arī oponentu grupa. Policija gājienu aptur pie Tirgoņu ielas. Policija izveidojusi dzīvo ķēdi un gājiena priekšā ir divi mikroautobusi, kas neļauj dalībniekiem iet tālāk Brīvības ielas virzienā. Oponentu grupa skandē – malači. Gājiena dalībnieki pagaidām mierīgi stāv. Atsevišķi gājiena dalībnieki pagriežas un iet atpakaļ uz Okupācijas muzeja pusi. Gājiens izraisa ļoti lielu ārzemju tūristu interesi, kas fotografē un uzjautrinās.
18:50
Pretī gājiena dalībniekiem – tuvāk Rātsnama - ir nostājušies apmēram desmit cilvēku, kas uzvilkuši baltus kreklus. Uz tiem redzams boksa cimds, kas sit Ādolfam Hitleram. Šī protesta priekšgalā stāv bijušais Rīgas domes deputāts, denacionalizēto namu īrnieku aizstāvis Genādijs Kotovs un bijušais Jūrmalas domes deputāts Jānis Kuzins. Viens no grupas dalībniekiem bijušais Jūrmalas domes deputāts Igors Dreija sacīja, ka viņi plāno iet līdzi gājiena dalībniekiem un arī nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa, lai pasākumam būtu balanss. Viņš sacīja, ka pats ir pret okupāciju.
18:30
Ap pusseptiņiem pie Okupācijas muzeja sākuši pulcēties gājiena dalībnieki – pagaidām tur ir kādi padsmit cilvēki. Gandrīz visi ir vecāka gadagājuma - pensijas vecumā. Viņi tur rokās plakātus ar uzrakstiem: Paldies latviešu partizāniem; Rīgas atbrīotājiem. Rokās ir ziedi, kā arī cilvēku vidū plīvo Latvijas karogs. Gājiena dalībnieku vidū ir arī pērkoņkrustietis Igors Šiškins. Apmēram tikpat daudz, cik gājiena dalībnieku, gājienu atspoguļot sanākuši arī žurnālisti.
Policijas ir kļuvis vairāk. Pie Rātsnama ir atbraucis autobuss ar policijas specvienību. Redzama arī automašīna, kurā mēdz ievietot aizturētos.
18:00
Stundu pirms gājiena Vecrīgā rit ierastā dzīve - Kaļķu iela, pa kuru notiks gājiens, ir ļaužu pilna, cilvēki iepērkas, sēž vasaras dārzos un par briestošo pasākumu pagaidām liecina vien daži policijas mikroautobusi, kas izvietoti netālu no Okupācijas muzeja, kur gājiens sāksies. Tuvāk Brīvības piemineklim šobrīd nav policijas spēki un laukums nav nekādi norobežots. Pagaidām arī nemana, ka pulcētos gājiena dalībnieki.
(papildināta ar FOTO)