"Mūzikas skolas Rīgā pēc būtības ir tādā pašā statusā kā arodskolas un dot mūzikas skolu audzēkņiem brīvbiļetes, bet arodskolu skolniekiem nedot - tā ir diskriminācija. Esmu vairākas reizes atkārtojis, ka nākamgad brīvbiļetes saņems arī arodskolas - tajā skaitā arī Kultūras ministrijas skolas," sacīja Ušakovs.
Kā ziņots, tiesībsargs Juris Jansons iepriekš Rīgas domei pārmetis nepārdomātu atlaižu politiku, piešķirot tiesības braukt sabiedriskajā transportā bez maksas tikai vispārizglītojošo skolu skolēniem, bet ne arodskolu audzēkņiem.
No 1.septembra visi Rīgas vispārizglītojošo skolu skolēni sabiedriskajā transportā var braukt bez maksas, kā to paredz šā gada maijā Rīgas domes pieņemtie grozījumi domes saistošajos noteikumos par braukšanas maksas atvieglojumiem Rīgas sabiedriskajā transportā. Rīgas arodskolu audzēkņiem šāda iespēja šogad netiek nodrošināta.
5.-12.klašu skolēnu bezmaksas pārvadāšana sabiedriskajā transportā pašvaldības uzņēmumam "Rīgas satiksme" gadā izmaksās apmēram 3,1 miljonu latu, bet šogad no septembra līdz decembrim - apmēram 1,1 miljonu latu, liecina uzņēmuma veiktie aprēķini. Nepieciešamais finansējums tiks piešķirts Rīgas domes budžeta grozījumos, palielinot dotāciju "Rīgas satiksmei".
Skolēni no 1. līdz 4.klasei jau iepriekš sabiedrisko transportu izmantoja bez maksas, bet pārējie tika pārvadāti ar 60% atlaidi, pērkot mēneša abonementa biļetes, vai 50% atlaidi, iegādājoties noteiktam braucienu skaitam paredzētās biļetes.
Rīgas dome atlaižu saņēmēju loku sola pārskatīt nākamgad, ņemot vērā pašvaldības budžeta iespējas. Nākamgad pašvaldība plāno piešķirt 100% atlaides arī arodskolēniem. Tāpat, visticamāk, nākamgad varētu vērtēt iespējas nodrošināt bezmaksas sabiedrisko transportu arī 3.grupas invalīdiem ar kustību traucējumiem.