Laika ziņas
Šodien
Migla
Otrdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Rīgas skolu 1.klasēs prioritāri uzņems skolas tuvumā dzīvojošos bērnus

Rīgas skolu 1.klasēs prioritāri uzņems skolas tuvumā dzīvojošos bērnus, paredzēts grozījumos pašvaldības saistošajos noteikumos par kārtību, kādā reģistrējami iesniegumi par bērna uzņemšanu 1.klasē Rīgas valstspilsētas pašvaldības izglītības iestādēs.

Minētais saistošo noteikumu projekts publicēts pašvaldības mājaslapā, lai iedzīvotāji varētu paust savu viedokli un izteikt ierosinājumus.

Klašu komplektēšanu mācību iestādes veiks līdz 1.jūnijam.

Bērnu reģistrācija notiks prioritārā secībā. Priekšroka tiks dota bērniem, kuri deklarēti kopā ar likumisko pārstāvi vienā adresē iestādei piesaistītajā teritorijā un iestādes pamatizglītības programmā mācās brālis vai māsa.

Pēc tam pirmajā klasē tiks uzņemti bērni, kuri kopā ar likumisko pārstāvi deklarēti vienā adresē skolai piesaistītajā teritorijā, pēc tam bērni, kuri ar vecākiem deklarēti Rīgā un to vecāki ir attiecīgās skolas pedagogi.

Nākamā prioritāte noteikta bērniem, kuriem skolā pamatizglītības programmā mācās brālis vai māsa, nākamā - bērniem, kuri ir deklarēti skolai piesaistītajā teritorijā.

Visbeidzot pirmajā klasē uzņems tos bērnus, kuri deklarēti Rīgā un tikai tad uz vietu 1.klasē varēs pretendēt bērni no citām pašvaldībām.

Saistošo noteikumu projekta pielikumā ir publicēta karte ar skolām piesaistītajām teritorijām.

Iestādēm piesaistīto teritoriālo vienību sadalījums nav attiecināms uz Jankas Kupalas Rīgas Baltkrievu pamatskolu, 1. pamatskolu - attīstības centru, 2. pamatskolu, 3. pamatskolu, 4. pamatskolu, 5. pamatskolu - attīstības centru, 66. vidusskolu, Igauņu pamatskolu, Ēbelmuižas pamatskolu, Itas Kozakēvičas Poļu vidusskolu, 1. Kristīgā pamatskolu, Lietuviešu vidusskolu, Rīgas sākumskolu "Valodiņa", Daugavas pamatskolu, Rīgas Ukraiņu vidusskolu, Valda Avotiņa pamatskolu, Rīgas Valdorfskolu, Strazdumuižas vidusskolu - attīstības centru un Dubnova Rīgas Ebreju vidusskolu.

Ņemot vērā Izglītības likumā noteikto par pakāpenisku pāreju triju mācību gadu laikā uz mācībām valsts valodā skolās, kuras īsteno pamatizglītības mazākumtautību programmu, saistošo noteikumu projekta pielikumā ir norādītas skolas, kurās no 2023.gada 1.septembra mācības 1.klasē tiks sāktas valsts valodā.

Iedzīvotāji priekšlikumus saistošajiem noteikumiem var iesniegt līdz šā gada 24.februārim.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas