Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -6 °C
Apmācies
Piektdiena, 8. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis

Skolas

Seile: Jaunākais PISA pētījums parāda, ka Latvijas skolēni nespēj izrauties no viduvējības

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Starptautiskās skolēnu novērtēšanas programmas PISA 2022 jaunākā pētījuma dati parāda, ka Latvijas skolēniem neiet slikti, bet tie nespēj izrauties no viduvējības slazda, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma sacīja Latvijas Universitātes padomes locekle, bijusī izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Ministrs: Draudu skolām aktivitātes novērotas arī Igaunijā

Arī Igaunijā novērotas līdzīgas aktivitātes kā šonedēļ Latvijā, kur lielam skaitam skolu un bērnudārzu tika izsūtītas anonīmas draudu vēstules krievu valodā, intervijā LTV Rīta panorāmai sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV).

Kā cīnīties ar emocionālu pazemošanu skolā?

Mācību gads rit pilnā sparā, kļūstot aktuālākai vienaudžu emocionālas pazemošanas problēmai internetā jeb kibermobingam. Ne visi vecāki zina, ka pret nepilngadīgu personu vērsta emocionāla vardarbība, pie kuras ir pieskaitāms kibermobings, atbilstoši Bērnu tiesību aizsardzības likumam ir sodāma rīcība, turklāt administratīvā un kriminālatbildība Latvijā iestājas jau no 14 gadu vecuma. Diemžēl vairums vecāku, uzticot bērnam viedierīci ar interneta pieslēgumu, neizrunā tās lietošanas noteikumus un neizstāsta par riskiem un atbildību. Tomēr nekad nav par vēlu runāt par šo tēmu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide