Kā intervijā aģentūrai LETA norādīja RPP priekšnieks un Latvijas Lielo pilsētu asociācijas eksperts pašvaldību policijas jautājumos Jānis Geduševs, policija bezpajumtniekus var tikai paaicināt doties uz patversmi, bet, ja cilvēks to nevēlas, viņš var atteikties. "Un, ja šis cilvēks nav salauzis kādai trepju telpai durvis vai kaut ko piegānījis, bet vienkārši apsēdies un saka, ka atpūšas, un daudziem ir pat pase, aiztikt viņu nedrīkst," skaidroja Geduševs.
Pavisam nesen RPP un Austrumu izpilddirekcijā saņemtas vairākas iedzīvotāju sūdzības un lūgumi savest kārtībā apkārtni ap Rīgas Pareizticīgo Svētās Trijādības-Sergija sieviešu klosteri, kur darbojas zupas virtuve trūkumcietējiem. Iedzīvotāji sūdzējās, ka daudzi trūcīgie, saņemot porciju pie klostera, aiziet nevis uz savu dzīvesvietu, bet pusdieno turpat, tuvāko māju pagalmos, atstājot aiz sevis maisus, papīrus un plastmasas traukus. Vaicāts, ko RPP var atbildēt sūdzību iesniedzējiem, Geduševs atzīst, ka bezpajumtnieki nevienu likumu šajā gadījumā nav pārkāpuši.
"Jā, viņi, iespējams, smird. Bet vienam varbūt Chanel smird, otram - dabas priežu mežs. Piedodiet. Es ļoti labi zinu šo rajonu ap klosteri, kur plūsma ir divi gājēji piecās minūtēs. Tas ir klusais rajons. Es šaubos, ka tur ir milzu problēmas. Mēs zinām, ka klostera pretējās mājas iedzīvotājiem estētiski nepatīk, ka tur atrodas šie cilvēki. Bet kur tad ir mūsu līdzcietība? Par vienu lāci mēs uztraucamies nedēļu, bet tur stāv 50 bezpajumtnieki, un mums saka - aizvāciet viņus prom. Uz kurieni? Uz Kalnciema purviem? Ja mēs ejam uz normālu Eiropu, tad par labdarību, līdzcietību jārunā," uzskata Geduševs.