Laika ziņas
Šodien
Sniegs

Latvijā

Kriptovalūtas un banku sektors © DIENA(1)

Igaunijas vietējās bankas – LHV bankas – nesenais paziņojums par klientiem sniegto iespēju tirgot kriptovalūtas patīkami pārsteidza šo investīciju cienītājus. Ir skaidrs, ka kriptovalūtu vilinājums ir liels. Ja būtu brīva nauda, jaunieši priekšroku dotu investīcijām kriptovalūtās – tajās vēlētos investēt teju ceturtā daļa jeb 23% Latvijas iedzīvotāju vecumā līdz 30 gadiem, liecina nesen veiktā bankas Citadele aptauja.

Vēja enerģija spēj sadzīvot ar citām © DIENA(3)

Vēja elektroenerģijas ražošana strauji attīstījusies visā pasaulē, tomēr Latvijā vēja enerģijas saražotā jauda ir viena no zemākajām Eiropā. Ir daudz investoru, kuri ir gatavi Latvijā attīstīt vēja enerģiju ar jaunākajām tehnoloģijām, taču to būvniecībai tiek likti šķēršļi ne tikai administratīvu iemeslu dēļ, bet arī tāpēc, ka daudziem liekas – ja Latvijā strauji attīstīsies vēja enerģija, mūsu energosistēma nespēs darboties vienā tīklā ar tās saražoto jaudu. Šāds arguments ir diezgan absurds.

Stankevičs: Mans sapnis par labāku Latviju(1)

Ceturtdien, 18. novembrī, svinot Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienu, Rīgas Domā notika tradicionālais ekumēniskais dievkalpojums, kura laikā klātesošos uzrunāja Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Arhibīskaps šoreiz aicināja sapņot par to, kādu vēlamies redzēt savu valsti, un pēc tam arī īstenot katram savu sapni par Latviju.

Pavļuts: Mums vēl jāsavakcinē ap 100 000 senioru(3)

Patlaban valstī vēl ir aptuveni 100 000 senioru, kurus būtu jāsavakcinē pret Covid-19, lai sasniegtu augstu aptveri šajās iedzīvotāju grupās, trešdien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Cilvēki pārceļas 12–15 reizes © DIENA

Pēdējos gados ir nācies vairākkārt saskarties ar uzskatu, ka jaunā paaudze, īpaši tā sauktie mileniāļi, dod priekšroku nekustamā īpašuma īrēšanai, nevis pirkšanai.

Sadarbība svarīga attīstībai © DIENA

Viens nav karotājs – tā vēsta sens teiciens, kas savu aktualitāti nav zaudējis arī mūsdienās, tieši pretēji – pieaugot nepieciešamībai pēc ilgtspējīgiem un dabai draudzīgiem risinājumiem, pieaug arī šī teiciena aktualitāte.

Pētniece: Iedzīvotāji ar zemākiem ienākumiem biežāk atsakās vakcinēties(9)

Pastāv sakarība starp iedzīvotāju ienākumu apmēru un viņu nostāju pret vakcinēšanos, cilvēkiem ar zemākiem ienākumiem biežāk norādot, ka drīzāk vai noteikti nevakcinēsies pret Covid-19, žurnālistiem preses konferencē pavēstīja Rīgas Stradiņa universitātes Starptautiskā biznesa un ekonomikas katedra docētāja Inna Dovladbekova.