"Attiecībā pret citiem dzeramā ūdens tirgus dalībniekiem uzņēmums Aqua Riga gūs virkni nevienlīdzīgu priekšrocību – tostarp finanšu resursu un infrastruktūras pieejamībā – no situācijas, ka tās īpašnieks ir pašvaldībai piederošais uzņēmums Rīgas ūdens. Diemžēl jau tagad ir pamats prognozēt, ka citi tirgus dalībnieki vērsīsies Konkurences padomē ar sūdzībām par tirgus kropļošanu. Nav normāla situācija, kurā Rīgas domei ir zināmi šie fakti, bet tā pārgalvīgi virza uz priekšu apšaubāmo Aqua Riga projektu," portālam Diena.lv sacīja D.Pavļuts.
Viņš norādīja, ka šā gada 15.maijā Ministru kabinets apstiprināja "Publisko personu komercdarbības koncepciju", kas nosaka pamata principus, kādos gadījumos ir pieļaujama publiskās personas iesaistīšanās uzņēmējdarbībā. Šī koncepcija attiecas arī uz pašvaldībām. Tā nosaka, ka valsts un pašvaldība var iesaistīties komercdarbībā tikai gadījumos, ja tirgus pats nespēj konkrētu preci vai pakalpojumu pilnvērtīgi nodrošināt, tā ir stratēģiski svarīga valstiska nozare un tādējādi netiek nodarīts kaitējums jau veiksmīgi funkcionējošam tirgus segmentam.
Jau ziņots, ka Ekonomikas ministrija šā gada jūnijā nosūtīja vēstuli Rīgas domei ar aicinājumu izvērtēt nepieciešamību dibināt jaunu uzņēmumu dzeramā ūdens iepakošanai un tirdzniecībai, ņemot vērā, ka šajā tirgus segmentā pastāv pietiekama konkurence, patērētājiem ir pieejams daudzpusīgs piedāvājums un jaunu pašvaldības uzņēmumu dibināšana ar mērķi gūt papildu finanšu līdzekļus sabiedrisko pakalpojumu nodrošināšanai nevar būt veids, kā šādi jautājumi ir jārisina. Ekonomikas ministrija aicināja pašvaldību rast citus risinājumus, kā izmantot ūdens saimniecības resursus tiesiskā, konkurenci nedeformējošā un lietderīgā veidā, radot papildu ieņēmumus, piemēram, atklāta konkursa veidā slēdzot līgumus ar komersantiem par neizmantotā ūdens pārdošanu.