Minētie grozījumi turklāt ir uzskatāmi par acīmredzami neizstrādātiem, jo tajos ietvertās normas juridiski un tehniski nav iespējams integrēt mūsu valsts tiesību sistēmā, īpaši Pilsonības likumā.
Latvijai saistošās starptautisko paražu tiesību normas liedz uzspiest personām pilsonību bez viņu piekrišanas, norāda Vienotība, atgādinot, ka iztrūkst precīzas informācijas par to, cik nepilsoņu Latvijā ir, kuri no viņiem te uzturas pastāvīgi un kuri jau ieguvuši kādas ārvalsts pilsonību. Līdz ar to teorētiski iespējama situācija, ka Latvijas pase tiktu izsniegta personām, kuras vairs nav nepilsoņi, jo jau ir uzņemtas, piemēram, Krievijas pilsonībā. Uz pilsonību var pretendēt tikai sabiedrībā intergrētas personas, kas akceptē Latvijas kā nacionālas un demokrātiskas valsts pamatvērtības, pauž Vienotība.
Tāpat partija norāda, ka to, vai likumprojekts ir pilnībā izstrādāts, būtu jāvērtē Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK), ja tai tiks iesniegti 10 000 parakstu. Līdz tautas nobalsošanai nedrīkst nonākt prettiesisks likumprojekts, uzsver Vienotība.
Vienotība arī atgādina, ka ZZS un SC destruktīvās rīcības dēļ nav stājušies spēkā pirms pusgada izstrādātie grozījumi referendumu likumā, kas paredz detalizētāku kārtību šādu procesu vērtēšanai, iesniedzēju identitātes atklāšanu, kā arī aģitācijas finanšu līdzekļu avotu un apjoma kontroli.