Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +21 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 29. jūlijs
Vidmants, Edmunds, Edžus

Olainfarm novērš atstādināto padomes locekļu centienus nepieļaut akcionāru pieņemto lēmumu reģistrāciju

Atbrīvoto AS Olainfarm padomes locekļu Kārļa Krastiņa un Haralda Velmera centieni aizkavēt veikto izmaiņu reģistrāciju Uzņēmumu reģistrā (UR) ir nepamatoti un likumam neatbilstoši, pauda Olainfarm valdes locekle Signe Baldere-Sildedze.

Viņa uzsvēra, ka nav konstatējams neviens šķērslis izmaiņu veikšanai, par ko Olainfarm valde ir atbilstošā kārtībā piektdien informējusi UR.

"Sapulcē ar akcionāru lēmumu tika atstādināti līdzšinējie Olainfarm padomes locekļi Krastiņš un Velmers. Abi atstādinātie padomes locekļi turpina izplatīt nepatiesību par akcionāru sapulci un tajā pieņemtajiem lēmumiem, iesniedzot savas pārdomas arī UR," pauda Baldere-Sildedze.

Olainfarm nekavējoties sniegusi pilnīgus skaidrojumus UR, lai novērstu jebkādus turpinājumus graut uzņēmuma darbību, skaidroja Olainfarm valdes locekle, uzsverot, ka Olainfarm akcionāru sapulce tika sasaukta, stingri ievērojot visas Komerclikuma normas gan par sasaukšanas kārtību, gan par akcionāru informēšanu un to saraksta sastādīšanu, kā arī saskaņā ar Olainfarm statūtiem un tajos paredzētajām valdes tiesībām.

Baldere-Sildedze informēja, ka pirms akcionāru sapulces Olainfarm valde sastādīja to akcionāru sarakstu, kuri sapulcē piedalījās. Šo sarakstu parakstīja visi Olainfarm valdes locekļi, kā arī valdes pilnvarotā persona Olainfarm padomes priekšsēdētāja vietnieks. Pirms pirmā sapulces balsojuma padomes priekšsēdētāja vietnieks iepazīstināja visus akcionārus ar akcionāru sarakstu. 

"Nav šaubu, ka akcionāru saraksts tika sastādīts un parakstīts Komerclikumā noteiktajā kārtībā. Abu bijušo padomes locekļu pretējie apgalvojumi ir klaji nepatiesi ar vienīgo mērķi saglabāt savu amatu," uzsvēra Baldere-Sildedze.

Viņa norādīja, ka sapulcē klātienē piedalījās akcionāri, kas bija akcionāru sarakstā, kas saņemts no Latvijas Centrālā depozitārija, un par kura pareizību pārliecinājās Olainfarm valde, tāpēc atstādināto padomes locekļu spekulācijas par nezināmu atlasītu akcionāru dalību Sapulcē neatbilst patiesībai.

Akcionāru sapulcē no paša sākuma līdz pašām tās beigām piedalījās Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes loceklis Ģirts Rūda un Finanšu instrumentu tirgus uzraudzības departamenta direktors Kristaps Soms, pilnībā īstenojot uzraudzības funkciju saskaņā ar likumu. Baldere-Sildedze norādīja, ka sapulces laikā amatpersonām nebija neviena iebilduma pret tās norises gaitu, tāpēc padomes locekļu, kas bija zaudējuši akcionāru uzticību, atcelšana ir pieņemta likumīgi.

Baldere-Sildedze informēja, ka akcionāru sapulcē piedalījās vairāk nekā 70% Olainfarm balstiesīgā pamatkapitāla, lēmums par padomes locekļu atsaukšanu pieņemts ar absolūti pārliecinošu 90% balsu vairākumu.

"Abu atstādināto padomes locekļu apgalvojumiem par pierādījumiem slēptai vai nedeklarētai Olainfarm kontrolei nav nekāda pamata - visi akcionāri, kuri piedalījās sapulcē, bija ar balsstiesībām. Olainfarm nebija saņēmusi nevienas tiesībsargājošas iestādes vai institūcijas informāciju, kas liecinātu, ka kādam no sapulces akcionāriem nav balsstiesību. Bijušo padomes locekļu spekulācijas par slēptu, nepaziņotu kontroli ir nepamatotas - 2021.gada 16.jūnijā par nozīmīgas līdzdalības iegūšanu Olainfarm, uzņēmums ir saņēmis paziņojumu no SIA Farma Fund, par ko atbilstoši publicēts oficiāls paziņojums Nasdaq Riga mājaslapā," skaidroja Olainfarm valdes locekle.

Jau ziņots, ka ceturtdien, 17.jūnijā, Olainfarm akcionāri ārkārtas sapulcē šodien ievēlējuši jaunu uzņēmuma padomi.

Ārkārtas akcionāru pilnsapulcē, kurā piedalījās vairāk nekā 70% uzņēmuma akcionāru, uz piecu gadu termiņu tika apstiprināti pieci pārstāvji - Juris Bundulis, Andrejs Leibovičs, Pēteris Rubenis, Sandis Petrovičs un Irina Maligina. Padomes locekļu kopējais mēneša atalgojums noteikts 21 000 eiro apmērā.

Pirms akcionāru sapulces Olmafarm rosināja uzņēmuma padomē ievēlēt arī Vadimu Telicu un Ingu Balandinu, taču viņi padomē nav ievēlēti.

Akcionāri no padomes locekļu amatiem atbrīvoja līdzšinējo padomes priekšsēdētāju Gundaru Bērziņu, padomes priekšsēdētāja vietnieku Jāni Buku un padomes locekļus Andreju Saveļjevu, Haraldu Velmeru un Kārli Krastiņu.

Rubenis skaidroja, ka Velmera un Krastiņa darbības tiek saistītas ar mēģinājumiem reiderisma ceļā pārņemt uzņēmuma akcijas, kļūstot par uzņēmuma īpašniekiem negodīgā un akcionāriem nepieņemamā veidā. Šāda rīcība kļuva par galveno iemeslu akcionāru neuzticībai pret padomi un ārkārtas akcionāru pilnsapulces sasaukšanai.

Savukārt bijušie zāļu ražotājas Olainfarm padomes locekļi Kārlis Krastiņš un Haralds Velmers lūguši UR atlikt Olainfarm akcionāru sapulces lēmumu reģistrāciju, liecina Krastiņa un Velmera iesniegums UR un Tieslietu ministrijai.

Iesniegumā teikts, ka 17.jūnijā un 18.jūnijā ir sasauktas Olainfarm akcionāru sapulces. Atbilstoši izsludinātajai darba kārtībai vismaz pirmajā akcionāru sapulcē ir paredzēts pieņemt lēmumus par uzņēmuma padomes pārvēlēšanu, proti, tādus lēmumus, kuru rezultāts ir jāieraksta komercreģistrā.

Ar šo iesniegumu Krastiņš un Velmers vēlas vērst UR uzmanību uz apstākļiem, kas liedz izdarīt padomes pārvēlēšanas ierakstīšanu komercreģistrā. Tāpēc Krastiņš un Velmers lūdz pirms lēmuma par ierakstu izdarīšanu pieņemšanu pārbaudīt šos apstākļus un izvērtēt vai ierakstu izdarīšana komercreģistrā ir tiesiski iespējama.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa 11.jūnijā apmierinājusi Olainfarm lielākā akcionāra Olmafarm pieteikumu par pagaidu aizsardzību pirms prasības celšanas, nosakot, ka Olmafarm ir tiesīgs izlietot no Olainfarm akcijām izrietošās tiesības, tai skaitā balsot Olainfarm kārtējās un ārkārtas akcionāru sapulcēs.

Olmafarm valdes loceklis Rubenis aģentūrai LETA pavēstīja, ka tādējādi Olmafarm būs tiesīgs bez jebkādiem šķēršļiem un traucējumiem izlietot savas akcionāra balsstiesības gaidāmajās 17.jūnija un 18.jūnija Olainfarm ārkārtas akcionāru sapulcēs.

Olmafarm pieteikumu par pagaidu aizsardzību tiesā iesniedza nolūkā novērst nopietnu savu kā akcionāra tiesību apdraudējumu un būtisku kaitējumu situācijā, kad pastāv bažas, ka "Olainfarm" lielākā akcionāra tiesības 17.jūnijā un 18.jūnijā Olainfarm ārkārtas akcionāru sapulcēs var pretlikumīgi mēģināt ierobežot Čehijā reģistrētā sabiedrība Black Duck Investun ar to saistītās personas, atsaucoties uz, iespējams, viltotu līgumu par Olmafarm piederošo 42,56% Olainfarm akciju iegādi un uzdodoties par Olainfarm akcionāru.

Iepriekš Olainfarm akcionāru vairākums pieprasīja Krastiņam un Velmeram nekavējoties atkāpties no Olainfarm padomes locekļu amatiem saistībā ar uzticības zaudēšanu un jauniem apstākļiem saistībā ar iespējamo krāpšanas lietu ar Olainfarm akcijām.

Rubenis aģentūrai LETA apstiprināja, ka šādu prasību izteikušas visas trīs Valērija Maligina mantinieces - Irina Maligina, Saveļjeva un Anna Emīlija Maligina, kurām tieši un netieši pieder vairākums Olainfarm akciju.

Akcionāri maija sākumā nosūtījuši rakstveida pieprasījumu abiem padomes locekļiem atkāpties, taču saņēmuši atbildi, ka ne Krastiņš, ne Velmers neplānojot to darīt.

Rubenis norādīja, ka padomes locekļi ir akcionāru uzticības personas, kuras pārstāv akcionāru intereses akcionāru sapulču starplaikos un pārvalda uzņēmumu akcionāru interesēs, līdz ar to Krastiņa un Velmera rīcības dēļ ir radusies situācija, kad padomē turpina darboties divi padomes locekļi, kuriem nav akcionāru vairākuma uzticības un kuriem līdz ar to vajadzētu nekavējoties pamest vēlēto amatu.

Padomes locekļa amats ir vēlēts amats, un tieši tie akcionāri, kas Krastiņu un Velmeru iepriekš ievēlēja padomē, šobrīd, pēc saņemtās informācijas par viņu iesaisti iespējamā krāpšanā, uzticības zaudēšanas dēļ ir pieprasījuši viņu nekavējošu atkāpšanos, skaidroja Rubenis.

Rubenis 10.maijā aģentūrai LETA paziņoja, ka, pateicoties VP operatīvam darbam, ir ticis novērsts mēģinājums izkrāpt Olmafarm piederošās Olainfarm akcijas, taču plašāku informāciju viņš nesniedza.

Jau trīs gadus notiek cīņa par kontroli Olainfarm un Čehijas uzņēmums Black Duck Invest apgalvo, ka kļuvis par lielāko kompānijas akcionāru, taču policija izmeklē aizdomas, ka darījums patiesībā ir krāpšana, un lietā aizturējusi vismaz trīs personas. Aģentūras LETA rīcībā esoši dokumenti liecina, ka kopā ar šo čehu firmu pie akcijām plānojuši tikt arī Olainfarm padomes locekļi Velmers un Krastiņš.

Tāpat ziņots, ka Olainfarm koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 122,157 miljoni eiro, kas ir par 11% mazāk nekā 2019.gadā, savukārt koncerna peļņa samazinājusies 2,3 reizes un bija 9,478 miljoni eiro.

Olainfarm nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. Olainfarm lielākais akcionārs ir Olmafarm (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm - Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai. Olainfarm akcijas kotē Nasdaq Riga oficiālajā sarakstā.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kosmētika Dzintars ātri atgūst tirgu(7)

Par kādreizējās Latvijas kosmētikas nozares ikonas Dzintars atdzimšanu, atjaunotā uzņēmuma piedāvājumu un nākotnes plāniem Rolanda Pētersona saruna ar H. A. Brieger ražošanas direktori Sņežanu Geijeri...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas