Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas vecākais inspektors Armands Staļūns skaidro, ka policija saņēmusi informāciju par šo gadījumu un devusies uz notikuma vietu. Dzīvnieks noņemts no koka, ķermenis nogādāts ekspertīzes veikšanai. Pirmatnējā apskate neliecina, ka suns būtu spīdzināts. Suņa suga pagaidām nav noteikta, iespējams, tas bijis jauktenis.
Bauskas policijā līdz 22.februāra pusdienas laikam nav saņemts neviens iesniegums par pazudušu suni. Policija par šo gadījumu sākusi kriminālprocesu.
Agresīvi suņi sakož cilvēkus
Bauskas novadā februārī fiksēti arī vairāki gadījumi, kad suņi sakoduši cilvēkus. VP Zemgales reģiona pārvaldes Prevencijas nodaļas inspektore Diāna Purviņa informē, ka 20.februārī ap plkst. 16 Vecsaules pagastā suns iekodis rokā vīrietim, kuram bojāta artērija un nervs. Cietušais nogādāts Rīgas mikroķirurģijas centrā.
Savukārt Ceraukstes pagasta Mūsas ciematā uz ceļa pie mājām 14.februārī ap plkst. 12 dienā kādai sievietei Kaukāza aitu sugas suns iekoda rokā.
Trakākas lietas notikušas Vecumniekos 10.februāra naktī ap plkst. 23, kad kādam vīrietim uzrīdīts suns, kurš vīrietim sakodis abas kājas.
Par dzīvnieku agresivitātes pieaugumu liecina Bauskas novada administratīvajā komisijā regulārs šādi izskatāmo lietu skaits. Tā 23.februārī tiks skatīts gadījums, kad Bauskā, Miera ielā, suns iekoda pastniecei. Gada laikā no šā dzīvnieka pasta piegādātāja cietusi jau divreiz.
Arī Latvijas Veterināru biedrības priekšsēdētāja Māra Viduža brīdina, ka agresīvu suņu uzbrukumi var kļūt biežāki. «Krīzes apstākļos izķert klaiņojošos dzīvniekus un atrast tiem jaunus saimniekus kļūst arvien grūtāk, jo pašvaldību ieņēmumi strauji sarūk. Valsts līdzekļus šīs problēmas risināšanai neparedz, tādēļ vienīgā iespēja ir savlaicīga dzīvnieka īpašnieka atbildības palielināšana,» uzskata M.Viduža.
Suņu turēšanas tendencēs atgriežas deviņdesmitie gadi - agresīva suņa turēšanu pārprasti asociē ar drošību, saka M.Viduža. «Ja dzīvnieka īpašnieks, kura suņi ir nokoduši dzīvnieku un sakoduši cilvēku, uzskata, ka tā ažiotāža vai «sakašķējās ar to suni», tad sabiedrība ir apdraudēta. Ja šie suņi būtu reģistrēti, šādā situācijā būtu jau sākts kriminālprocess,» saka M.Viduža.
Lai suni atzīti par bīstamu, cietušajam jāvēršas Pārtikas un veterinārajā dienestā.