"Viens no skaistākajiem vizītes brīžiem bija balto liliju simti, ko par godu Viņa Svētībai atnesa publiskās lekcijas apmeklētāji. Īpaši aizkustinoša bija ziedu simboliskā palaišana Daugavā, kurā pirms tam jau Tibetas mūki izkaisīja Rīgas Latviešu biedrības namā tapušo līdzcietības mandalu, kas tika rūpīgi radīta trijās dienās. Esmu pārliecināts, ka Latvijas cilvēkiem un daudzajiem ārvalstu viesiem šī vizīte paliks atmiņā uz visu mūžu, bet dalailamas vārdi par līdzcietību un nevardarbīgu brīvības cīņu, palīdzēs turpmākajā dzīvē. Atvadoties, Viņa Svētība pateicās par Latvijas iedzīvotāju silto uzņemšanu" rezumē biedrības Latvija Tibetai valdes loceklis Jānis Mārtiņš Skuja.
Organizatori informē, ka dalailamas XIV trešā vizīte Latvijā bija ilgi gaidīts un gatavots notikums, kuras ietvaros notika gan tikšanās ar Latvijas un Krievijas budistiem un Tibetas atbalstītājiem, gan preses konference mediju pārstāvjiem, kas lielā skaitā bija ieradušies arī no kaimiņvalstīm. Klātienē tikties ar vienu no izcilākajiem pēdējās simtgades domātājiem un brīvības ideju paudējiem ieradās arī slavenības - krievu rokmūzikas veterāns un grupas Akvarium līderis Boriss Grebenščikovs ar ģimeni, britu mūziķis un ierakstu producents Niks Franglens (Nick Franglen), kurš plašāk pazīstams kā elektroniskās mūzikas dueta Lemon Jelly dibinātājs, kā arī Karls Friersons (Karl Frierson) – džeza mūzikas apvienības De Phazz mākslinieks no Vācijas, tāpat arī no Kanādas atbrauca rakstnieks Viktors Čans (Victor Chan), kura sarakstītās grāmatas par dalailamu tulkotas 14 pasaules valodās.
Latvija Tibetai norāda, ka aizraujoša un piepildīta bija Latvijas inteliģences un garīdzniecības pārstāvju tikšanās, kurā dalailama tikās ar filosofiem Ilmāru Šlāpinu un Arni Rītupu, bērnu anesteziologu Pēteri Kļavu, Latvijas Universitātes rektoru Mārci Auziņu, kā arī arhibīskapu Jāni Vanagu un citām ievērojamām personībām. Tikšanās laikā Saeimas Tautsaimniecības komisijas zālē pulcējās parlamenta pārstāvji, politologi un plaši pazīstami kultūras nozares eksperti.
Iepriekšējās vizītes notika 1991.gada septembrī un 2001.gada jūnijā. Pēc Rīgas apmeklējuma dalailama devies vizītē uz Viļņu, Lietuvā, kam sekos vizīte Čehijā.