Ziņojumā norādīts, ka Latvija ir guvusi panākumus korupcijas problēmu risināšanā un novēršanā, izveidojot politisko partiju ziedojumu interneta datubāzi. Tāpat Latvijā tiek izstrādāti un pilnveidoti tiesību akti pretkorupcijas jomā. Paveiktais darbs ir vērtējams pozitīvi, bet joprojām pastāv bažas par tiesiskā regulējuma īstenošanu.
Ziņojumā teikts, ka e-iepirkumu metožu un lielākas konkurences veicināšana attiecībā uz publiskajiem iepirkumiem varētu palīdzēt mazināt riskus publiskā iepirkuma jomā. Tāpat Latvija var uzlabot pārredzamību valstij piederošajos uzņēmumos un stingrāk piemērot Saeimas deputātu ētikas kodeksu.
Līdztekus analīzei par situāciju katrā dalībvalstī EK laidusi klajā arī divas sabiedriskās domas aptaujas. Tās liecina, ka vairāk nekā trīs ceturtdaļas Eiropas iedzīvotāju un 83% Latvijas iedzīvotāju piekrīt, ka korupcija viņu valstī ir izplatīta. 4% eiropiešu un 6% Latvijas iedzīvotāju apgalvo, ka pagājušajā gadā no viņiem prasīts vai sagaidīts kukulis. Kopumā četri no desmit Eiropas uzņēmumiem Eiropā uzskata, ka korupcija ir šķērslis uzņēmējdarbībai.
Kopumā Pretkorupcijas ziņojumā secināts, ka korupcija vēl joprojām ir problēma Eiropā, portālu Diena.lv informēja EK pārstāvniecībā Latvijā. Korupcija ietekmē visas ES dalībvalstis, un Eiropas ekonomikai katru gadu tā izmaksā 120 miljardus eiro. Dalībvalstis pēdējo gadu laikā ir veikušas daudz pasākumu, bet sasniegtie rezultāti ir nevienmērīgi, tādēļ būtu jādara vēl vairāk, lai novērstu korupciju un sauktu pie atbildības par to.
Šādu ziņojumu EK publisko pirmo reizi.