Laika ziņas
Šodien
Migla

Ekspremjers Kučinskis pārliecināts, ka naudu mediķu un pedagogu prasībām varēja atrast

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Oskars
O
Kucinskis ka jau tipiskus ZZS tuksdirsejs un komunistu pabira... Tkai debili idioti, kretini balsoja un balso pa ZZS zaglu, korumpantu bandu.
un
u
tūliņ atkal sāksies. Skolēnu dziesmu svētkiem vajagot vēl 1,5 miljonus. Un gan jau tos atradīs. Filmām arī vajagot vēl 6 miljonus. Un gan jau sameklēs. Tikai medicīnai nesanāk. Kāda jēga no tiem skolēnu dziesmu svētkiem un latviešu filmām, ja rinda pie LORa ir 3 mēnešu garumā, bet bērnu kardiologa pat pusgadu, bet bērnu psihiatru nav vispār.
tā sacīt
t
laikam domāts tā, ka lēnām mirstot no laikus neatklātas un neārstētas (jo pie ārsta mēnešiem gara rinda) banālas kaites var paskatīties kādu drūmu latviešu filmeli ar samākslotiem, nedabīgiem dialogiem, vāju aktierspēli, sliktu montāžu un nebaudāmu sižetu, aļa, brāļu Ābeļu "Baltu ciltis", ko, piemēram, lietuvieši izmanto kā argumentu, ka valsts naudu varoņsāgām un vēsturiskajiem grāvējiem Lietuvā pavisam noteikti nevajagot piešķirt, sak, paskatieties, kādus mēslus latvieši par miljoniem taisa.
  • 1
  • 0
?
?
Nez, kurš gan bija tas, kura valdība pagājušā gada beigās budžeta pārpalikumu atstāja uz nākamā gada budžetu tām pašām mediķu algām, bet izdāļāja baznīcām, Ventspils mūziķenēm un pat rallistiem. Nebija tāds Māris K. no ZZS gadījumā? Kad pagājušajā gadā atbrauca pāvests patusēt pustukšā Aglonā, arī nauda atradās momentā un, cik tik paprasīja katoļi, sabiedriskie mediji par atspoguļošanu un pat pašvaldība, lai var apkārtni sakopt, par savu naudu vis celiņus neflīzēja un dobes neravēja.
Vai tad kāds vēl nezina?
V
Nauda paslēpta ministrijās,treknajām gada prēmijām!
Bet
B
Premjers ierosināja ,partiju finansējumu pat papildināt ar partiju kvotām!
Nevajadzēja pat meklēt
N
Bija tikai jaizvēlas-partijas vai skolas un slimnīcas!
Tā gan
T
Būtu labi, ja ZZS ne tikai stāstītu, ka naudu tam un tam vajag atrast, bet parādītu arī, kur tā paslēpta, citādi tāda tukša opozīcijas muldēšana vien sanāk
nu
n
nebija jau nu nekādas vajadzības ievērojami palielināt Prezidenta kancelejas finansējumu, šķiesties tūliņ un tagad ar miljoniem partijām (arī prezidentam tā bija pati augstākā prioritāte, laikam dikti lielā pateicībā partijām par ievēlēšanu beidzot ar kuro tur piegājienu amatā, uz kuru līdis un ap kuru slienājies padsmit gadus), diez vai tieši tūliņ un tagad vajadzēja vēstnieku Beļģijā, kur n-tos gadus lieliski iztikts bez vēstnieka, diez vai kultūrai vajadzēja + 8 miljonus. Ir tāda likumsakarība: jo vairāk kāda valsts šķērdē kultūrai, jo mazāk ir medicīnai. Valstis ar labu un pieejamu veselības aprūpi, kultūrai tērē nepilnu % no budžeta, mums tūliņ būs jau 3%. Nu, bet ko padarīsi. Mūsu prioritāte ir nevis pieejama veselības aprūpe un normālas algas mediķiem, bet n-tās nebaudāmās varoņfilmas par mūsu teiksmaino pagātni un lūzeriskās latviešu rakstnieču grāmatas un mega kultūrbūves. Ja gadās saslimst, ārstēšanās par savu naudu vai jāstāv ar pastieptu roku un jālūdz ziedojumi.
  • 4
  • 0
Diferencētā NM ietekme:
D
1) Pēc ekonomiskās būtības DNM ir atbalsts uzņēmējiem (jā, tieši uzņēmējiem!), kuri maksā zemu atalgojumu; 2) DNM veicina zemas pievienotās vērtības (lētā darbaspēka) ekonomikas saglabāšanis; 3) DNM dod priekšrocības “aplokšņu algu” sektoram; 4) DNM mazina to uzņēmumu konkurētspēju tirgū, kuri legāli maksā normālas algas; 5) Pretēji plaši tiražētajiem mītiem, DNM nemazina nevienlīdzību, bet pat nedaudz palielina to starp personām ar un bez apgādājamajiem. Vienīgie nodokļu instrumenti, kas mazina nevienlīdzību, ir uz speciālajām grupām - bērni, pensionāri, personas ar invaliditāti – orientētie. Tos valdības piedāvājums neparedz apsteidzoši palielināt (tos palielinās saskaņā ar iepriekšējo grafiku – bērniem – līdz 250, pensionāriem – līdz 300, bet invalīdu speciālo atvieglojumu plānots atstāt iepriekšējā līmenī. Ja nu tiešām gribēja mazināt nevienlīdzību, tad vajadzēja palielināt atvieglojumu par bērniem.
Ekonomikai postošākā pozīcija
E
-valdības untums – mainīt diferencētā neapliekamā minimuma (DNM) augšējās robežas paaugstināšanas grafiku, kam nākamgad budžetā papildus jau ieplānotajiem 20 miljoniem atvēlēti vēl 35 milj. Šī pozīcija vislielāko labumu uz mājsaimniecības locekli dod personām ar pilnu darbspēju bez apgādājamajiem pēc pazīmes – neliels legālais atalgojums. Tajā pašā laikā valdība neatrod 2,5 miljonus aizbildnībā esošo bāreņu un citu bez vecāku gādības palikušo bērnu uzturnaudas palielināšanai, 27 miljonus Minimālā ienākumu līmeņa koncepcijas ieviešanai (skar personas ar invaliditāti un mazo pensiju saņēmējus), kā arī neatrod līdzekļus mediķu un pedagogu atalgojuma celšanai apsolītajā līmenī. Līdz ar to nevienlīdzība tikai pieaugs un mazināsies veselības aprūpes pieejamība
Laikam
L
Laikam jau tā saka ikviens, kuram nav teikšanas un varas. Cik liels bija algu pielikums Kučinska kunga valdīšanas laikā?
Ko darīt?
K
Mēs atsakāmies no diferencēta neapliekamā minimuma (NM). Nosakām fiksētu NM. Lai budžets varētu to pavilkt un paliktu nauda, fiksētais NM būtu jānosaka ~ 100 euro vai pat mazāk . Zemo algu sektorā parādās samazinājums, no 230 uz 100 (faktiskais samazinājums - 26 euro). Savukārt normālo algu sektorā parādās ir palielinājums, no ~30 uz 100 euro (faktiskais palielinājums + 6 līdz 15 euro). Lai neciestu tie, kuri saņem mazas algas (tas ne vienmēr nozīmē, ka viņi ir trūcīgi, jo mēs nezinām viņu uzturamo personu loku), var palielināt minimālo algu līdz 500 euro. Tā kā zemo algu saņēmējiem NM samazinātos no 230 uz 100, Reālais zaudējums būtu 26 euro. MA pielikums no 430 uz 500 viņiem dod bruto + 70 euro, kas pēc VSAOI un IIN (ja nav apgādājamo), samazinās uz + 48 euro, bet, ja ir 2 vai vairāk apgādājamie, paliek visi +64. Līdz ar to valdība zemo algu saņēmējiem (nejaukt ar trūcīgām personām) nodrošinātu lielākus ienākumus un paliktu nauda gan mediķiem un pedagogiem, gan reālajiem trūcīg
VVZ
V
Kučinskaprāt, naudu varēja atrast, palielinot kādu nodoklīti, nodeviņu vai sodiņu- tādas ir ZZS gadiem koptās tradīcijas. Šahistes "dāvana simtgadē" to vēlreiz apliecināja.
Populisms palielina nevienlīdzību
P
un kavē ekonomikas izaugsmi. Šajā reizē budžets lielā mērā ir atkarīgs no untuma – mainīt diferencētā neapliekamā minimuma (DNM) augšējās robežas paaugstināšanas grafiku, kam nākamgad budžetā papildus jau ieplānotajiem 20 miljoniem prasa vēl 35 miljonus. Šī pozīcija vislielāko labumu uz mājsaimniecības locekli dod personām ar pilnu darbspēju bez apgādājamajiem pēc pazīmes – neliels legālais atalgojums. Tajā pašā laikā valdība neatrod 2,5 miljonus aizbildnībā esošo bāreņu un citu bez vecāku gādības palikušo bērnu uzturnaudas palielināšanai, 27 miljonus Minimālā ienākumu līmeņa koncepcijas ieviešanai (skar personas ar invaliditāti un mazo pensiju saņēmējus), kā arī neatrod līdzekļus mediķu un pedagogu atalgojuma celšanai apsolītajā līmenī. Līdz ar to nevienlīdzība tikai pieaugs, tomēr no normālas algas legāli maksājošo darba devēju skatpunkta nepatīkamākā ir DNM postošā ietekme uz ekonomikas attīstību un valstij pieejamo resursu pieauguma sabremzēšanās nākotnē

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas