Lietuvas Vides ministrija par šo gadījumu Latvijas kolēģus nav informējusi, taču ūdens ekspresanalīžu rezultāti liecina, ka piesārņojuma koncentrācija var būt neliela - skābekļa saturs ūdenī ir augsts, tāpēc ir pamats domāt, ka beigtās zivis Latvijā iepeldējušas ar straumi no Levo upes.Latvija pieprasījusi Lietuvas Vides ministrijai sniegt informāciju par šo gadījumu.Par zivju bojāeju ziņojuši makšķernieki. Inspektori, kas devās uz notikuma vietu, šo faktu apstiprināja un informēja Valsts Vides dienestu un Vides ministriju. Nekādas oficiālas ziņas no Lietuvas līdz tam laikam netika saņemtas, taču, sazinoties ar zivju inspektoriem Lietuvā, noskaidrots, ka zivju bojāeja Levo upē novērota jau vairākas dienas un beigtas zivis šajā upē sastopamas vismaz 30 kilometru garā joslā.Latvijā ņemto ūdens paraugu detalizēta analīze tiks veikta šīs un nākamās nedēļas laikā. Daļa analīžu būs gatavas jau ceturtdien, pesticīdu saturs - piektdien, bet beigto zivju analīzes Pārtikas un veterinārais dienests veiks nedēļas laikā.
Pārtikas veterinārā dienesta (PVD) Bauskas rajona pārvaldes vadītājs Jānis Bite aicina iedzīvotājus nevākt beigtās vai pusdzīvās zivis Mūsā un nelietot tās uzturā, kā arī neizbarot mājdzīvniekiem, ziņo aģentūra LETA. Ja kāds saimnieks vēl ganībās laiž lopus, jāuzmana, lai tie nedzertu upes ūdeni.
"Kamēr nebūs noskaidrots piesārņojuma avots un zivju nobeigšanās cēloņi, cilvēkiem ir jārīkojas ļoti saprātīgi, lai neapdraudētu ne paši savu, ne mājlopu veselību," aģentūrai LETA sacīja Bite.