NVA organizētajai brīvprātīgā darba idejai ir atsaukušās gan sabiedrībā pazīstamas, gan mazāk zināmas biedrības un nodibinājumi. Piemēram, biedrība IMKA, Latvijas Sarkanais krusts, Invalīdu biedrības ar teritoriālām struktūrvienībām. Novados aktīvi darbojās dažādas jauniešu biedrības – Ašo kompānija, Rīts, Bērnu un jauniešu hokeja atbalsta biedrība, vecāku, ģimeņu, sporta atbalsta biedrības.
Savukārt jaunieši bezdarbnieki pašreiz darbojas projektu vadīšanā, IT jomā, administratīvajā darbā. Pieprasīti ir pulciņu vadītāji un jaunatnes lietu speciālisti, aprūpētāji un sociālā darba organizētāji, pasākumu organizētāji. Tāpat biedrības un nodibinājumi ir pieteikuši sporta pasākumu organizētāja, daiļdārznieka, virtuves strādnieka, mākslinieka u.c. brīvprātīgā darba vietas.
Pasākumu NVA īsteno kopš šī gada augusta. Tajā tiek iesaistīti bezdarbnieki vecumā no 18 līdz 24 gadiem un pasākuma mērķis ir veicināt jauniešu bezdarbnieku bezatlīdzības darbību sabiedrības labā, piedaloties brīvprātīgajā darbā biedrībās vai nodibinājumos. NVA aicina jebkuru Latvijā reģistrētu biedrību vai nodibinājumu, kas veic sociāli nozīmīgu darbību, veidot brīvprātīgā darbavietas jauniešiem bezdarbniekiem.
Jauniešu brīvprātīgā darba vietas jāpiesaka tajā NVA filiālē, kuras teritorijā biedrība vai nodibinājums darbojas. Viena brīvprātīgā darba veicēja nodarbinātības ilgums – no viena līdz 6 mēnešiem.
Lai arī brīvprātīgā darba veicēji visbiežāk nesaņem atalgojumu naudas izteiksmē, bet gan gandarījumu un prieku par savu paveikto darbu, NVA nodrošina zināmu atbalstu - jaunietis bezdarbnieks par brīvprātīgo darbu ik mēnesi saņem 40 latus. Savukārt tiem pasākuma dalībniekiem, kuriem ir noteikta invaliditāte - tie būs 60 lati. Jaunieši bezdarbnieki pasākuma laikā ir apdrošināti pret nelaimes gadījumiem.