Līdz šim meklēšanas rezultāti gan nav sekmējušies panākumiem. CAA pārstāvis pastāstīja, ka pirmdien plkst.6 gaisā tiks paceltas divas vispārējās aviācijas lidmašīnas, lai "noklīdušā" bezpilota gaisa kuģa meklējumus turpinātu no gaisa un mēģinātu pārņemt drona vadību. Vienlaikus atbalstu drona meklēšanā turpinās sniegt arī Nacionālie bruņotie spēki (NBS).
Iedzīvotāji, kuri gaisā pamana 5,5 metrus plato un 3,5 metrus garo bezpilota lidaparātu, tiek lūgti nekavējoties sazināties ar Aviācijas meklēšanas un glābšanas koordinācijas centru pa tālruņiem 29 337 238 vai 65 703 988.
NBS informēja, ka pazudušā nekontrolētā drona meklēšanā sestdien tika izmantots arī helikopters Mi-17.
Kā ziņots, "noklīdušā" drona radīto risku dēļ ir slēgta lidostas Rīga gaisa telpa, mikroblogošanas vietnē Twitter svētdienas pēcpusdienā pavēstīja Satiksmes ministrs Tālis Linkaitis (JKP).
Lidostas Komunikācijas vienības vadītāja Laura Karnīte aģentūrai LETA apstiprināja, ka saistībā ar pazudušo dronu aviosabiedrības SmartLynx lidmašīna Urumči-Rīga bija spiesta nolaisties rezerves lidostā Tallinā.
Covid-19 pandēmijas dēļ gan starptautiskie pasažieru pārvadājumi kopš marta vidus nenotiek, izņemot atsevišķus iepriekš saskaņotus reisus, tomēr tiek veikti kravu aviopārvadājumi.
Pazudušā drona dēļ civilās aviācijas gaisa kuģiem, kuri lidojumus veic saskaņā ar instrumentālajiem lidojumu noteikumiem, ir izdots ierobežojums izmantot Latvijas gaisa telpu augstumā līdz 5950 metriem.
LETA jau vēstīja, ka sestdien kontrolēta testa lidojuma laikā zuda sakari ar dronu ražotājai SIA UAVFactory piederošu bezpilota lidaparātu. Uzņēmuma pārstāvis Jevgenijs Šiļņikovs apstiprināja, ka gaisa kuģis var lidot līdz 90 stundām, kā arī piebilda, ka tā planēšana orbītā ir atkarīga no vēja.
Lidojošais gaisa kuģis ir apmēram 3,5 metrus plats un 5,5 metrus garš, bet sver aptuveni 26 kilogramus. Drona lidojuma ātrums varētu būt aptuveni 70 kilometri stundā.
kolhoza galvenais grāmatvedis
ha, ha
Raimonds