VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš aģentūrai BNS pastāstīja, ka vispirms viņa vadītais dienests saņems raidījuma iesniegumu un tad lems, kā tālāk rīkoties. Spriežot pēc sižeta, Āboliņš gan sliecās domāt, ka nav pamata vēlreiz izvērtēt ugunsdzēsēju rīcību.
"Domāju, ka tur nekāda pamata nav, pēc tā sižeta spriežot, bet, protams, tas sižets viss netika atspoguļots raidījuma laikā. Mēs iepazīsimies ar sižetu, iesniegumu un tad tālāk pieņemsim lēmumu, ko darīt. Tas, ka cilvēks stāv uz nestabilām kāpnēm un mēģina uzmest virvi neveiksmīgi, jau nav pamats par dienesta pārbaudes atjaunošanu. Turklāt no lejas filmējot, tas izskatījās samērā tuvu, bet tas viss notika apmēram desmit metru augstumā. Jāņem vērā, ka darbs notika augstumā un ir vairākas nianses," paskaidroja Āboliņš.
Jau ziņots, ka raidījums uzskata, ka patiesībai neatbilst iepriekš VUGD veiktās pārbaudes secinājumi, kuros konstatēts, ka glābēji rīkojušies profesionāli un atbilstoši prasībām.
De facto svētdien demonstrēja kādu aculiecinieka filmēto video, kurā redzams, kā patiesībā notika glābšanas darbi. Video atklāj, ka glābēji visai nepārliecinoši izmantojuši pieejamās izbīdāmās kāpnes, nemācēja padot virvi un nepieciešamos drošības stiprinājumus avarējušā lidaparāta pilotam, kurš glābēju vietā veica lidaparāta un smagi cietušā Streiča nostiprināšanas darbus.
Aculiecinieka video arī atklāj, ka glābšanas darbus nemaz nav vadījis kāds no VUGD darbiniekiem, bet gan ar glābējiem nesaistīta privātpersona, proti, pilota paziņa Viktors, ar kuru kopā abi saistīti avionozarē. Redzams arī, ka negadījuma vietā avārijas seku novēršanā iesaistīts ļoti daudz privātpersonu, kas atbilstoši noteikumiem ir pārkāpums.
Video arī apstiprina, ka amatpersonas iepriekš pārāk vieglprātīgi paļāvušās uz darbinieku teikto, ka neviens negadījuma vietā nav smēķējis (kas bija būtiski, jo no avarējušā lidaparāta lija degviela) un valsts iestāžu darbinieki nav izmantojuši mobilos telefonus avārijas fotografēšanai. Video redzams tieši pretējais.
Raidījuma veidotāji uzskata, ka aculiecinieku video redzamais sniedz atbildi, kāpēc Streiča glābšanai bija nepieciešams tik ilgs laiks. Streičs ar galvu uz leju gaisā karājās vairāk nekā divas stundas.
Tāpēc raidījums šonedēļ ar iesniegumu vērsīsies gan pie VUGD amatpersonām, gan arī prokuratūrā, jo pirmstiesas izmeklēšanā glābēju atbildība notikušajā nav vērtēta.
Prokurors pirmdien uzrādīs apsūdzību lidaparāta pilotam Valērijam Masļakovam. Viņš nenoliedz savu vainu avārijas epizodē, taču uzskata, ka Streičs gājis bojā glābēju dēļ.
Negadījums notika pagājušā gada 2.oktobrī Daugavpils novada Vecsalienes pagastā. Tur deltaplāns bija aizķēris koku galotnes un avarējis. Divi cilvēki – pilots un Streičs – pēc avārijas palikuši karājoties kokos vairāk nekā desmit metru augstumā. Režisors ar galvu uz leju karājies aptuveni divas stundas.
Ugunsdzēsēji pēc signāla saņemšanas par negadījumu ieradās notikuma vietā apmēram pēc 40 minūtēm, jo bija grūtības precīzi noteikt tā atrašanās vietu. Apkārtnes reljefa dēļ piebraukt pie avarējušā motodeltaplāna un izmantot izbīdāmās kāpnes, lai noņemtu cietušos, nebija iespējams, tādēļ glābšanas pasākumi aizņēma daudz vairāk laika.
Režisors no smagajām traumām vēlāk slimnīcā mira. Pilotu slimnīcā nogādāja ar krūškurvja sasitumu.
Pēc avārijas dažos plašsaziņas līdzekļos un interneta vidē ugunsdzēsējiem pārmesta vilcināšanās Streiča glābšanā. Glābējiem pārmesta arī ciniska attieksme pret notikušo.
Dienesta pārbaudē gan tika atzīts, ka Daugavpils ugunsdzēsēju rīcībā saistībā ar deltaplāna avāriju, veicot glābšanas darbus, nav saskatāmi normatīvo aktu prasību un dienesta disciplīnas pārkāpumi.