Šādu "neīstu" fotoradaru P. Timrots vēlas novietot pie savas mājas, kuras apkārtnē daudzi autovadītāji mēdz palielināt braukšanas ātrumu. "Agrāk bija bedres, kuru dēļ piebremzēja, un bija labi. Bet tagad tās bedres ir aiztaisītas un daudzi diezgan braši lido," skaidro Timrots. Viņaprāt, šāds neīsts fotoradars darbotos ļoti audzinoši, turklāt viņš to labprāt aizdoto arī citām mājām.
Ja cilvēkiem būtu nopērkamas šādas fotoradaru mulāžas, norāda Timrots, viņi varētu norādīt, kurās vietās viņiem rūp braukšanas ātrums, "nevis kur kāds jocīgais ir uzlicis, balstoties uz argumentiem, ka tas ir valsts vajadzībām".
Šobrīd Timrots apzinājis aptuveni piecus kandidātus, par kuriem bijušas labas rekomendācijas un kuri būtu ar mieru šādu radaru izgatavot. Samaksa par darbu atkarīga no tā, cik fotoradars būs līdzīgs īstajai iekārtai: "Ja būs pietiekami smuks, tad varētu samaksāt arī pāris simtus. Bet, ja tāds vienkāršs un tikai uz pirmo acu uzmetienu daudz maz līdzīgs, tad kādus 35 latus."
Kopš pārvietojamo fotoradaru darbības sākuma 2011. gada 21. novembrī kopumā vadītājiem sastādīti 52 624 protokoli par kopējo naudas summu 1 015 355 lati, liecina Valsts policijas (VP) 8. maijā apkopotā informācija. Šobrīd iekasēti 475 955 lati, portālu Diena.lv informēja Valsts policijas pārstāve Lita Juberte.