"Nevar izvairīties no tik būtiskiem jautājumiem. Nacionālais un valodas jautājums ir tikpat svarīgs kā ekonomika. Ja pat Nīderlande, Francija un visa Eiropas Savienība uztraucas par valodu kultūru un neliek to kā otršķirīgu, tad [Ušakova sacītais] ir izvairīga un vieglprātīga politiķa nostāja. Es teiktu, ka tā ir bezatbildīga," uzsvēra Tīsenkopfs.
Sociologs skaidroja, ka rūpes par ekonomiskajiem jautājumiem un nacionālā jautājuma risināšana nav savstarpēji izslēdzošas un tās nevar nostatīt vienu pret otru.
Viņš pieļāva iespēju, ka šāda SC "cietās politikas mīkstināšana" ir veikta ar mērķi atvieglot iespēju sākt strādāt valdošajā koalīcijā, tomēr neņēmās prognozēt, vai šāds solis palīdzēs tai gūt lielāku atbalstu latviešu valodā runājošo vidū. SC pēc šādu uzskatu paušanas saglabās lielu daļu tradicionālo vēlētāju, lai gan kāds varētu kļūt par citu partiju atbalstītāju.
Partiju apvienībai šajā jautājumā ir jāievieš lielāka skaidrība, lai iedzīvotājiem būtu saprotams, kāda ir politiskā spēka patiesā nostāja un kāda ir šīs nostājas paušanas motivācija. "SC vajadzētu atklātāk pateikt savus nodomus. Atzīt nacionālā un valodas jautājuma būtiskumu, bet taktisku apsvērumu dēļ pieklusināt to. Tas būtu politiski daudz gudrāk un atbildīgāk," sacīja Tīsenkopfs.
LETA jau ziņoja, ka SC savā priekšvēlēšanu programmā pauž viedokli, ka Latvijas galvenās problēmas ir grimšana nabadzībā un sociālās spriedzes pieaugums, kas pastāv neatkarīgi no tautības vai valodas. Taču daudzi politiskie spēki, kuri pārstāv gan latviešu intereses, gan nacionālo mazākumtautību intereses, turpina uzsvērt nacionālos un vēstures jautājumus un izvairās risināt sociālās un ekonomiskās problēmas, vērtē SC.
Šajos apstākļos SC aicina citus politiskos spēkus visu uzmanību veltīt aktuālo uzdevumu risināšanai, atklāt savus nodomus un likt lietā kompetenci minētajās jomās, nevis slīgt diskusijās par strīdīgiem vēstures jautājumiem. SC ierosina līdz 11.Saeimas pilnvaru termiņa beigām "noteikt moratoriju jebkādām likumdošanas iniciatīvām, kas attiektos uz nacionāli un vēsturiski jutīgiem jautājumiem". Partijām, kuras paraksta valdības deklarāciju, jāapņemas ievērot un aizsargāt Satversmi, kāda tā ir pašlaik.