Sapulces sākumā tika nolasīts manifests, kura deklamēšanas laikā sapulcei pievienojās arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Viņa ierašanās tika sagaidīta ar ovācijām.
Sapulces gaitā uz laukumā esošas skatuves kāpa dažādi cilvēki, kuri, piemēram, pieprasīja zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) un satiksmes ministra Ulda Auguļa (ZZS) demisiju. Pēc šiem izsaucieniem sekoja atbalstoši sapulces dalībnieku saucieni.
Daudzi pasākuma dalībnieki rokās tur plakātus, uz kuriem redzami tādi uzraksti kā "Pieprasām Kalnmeiera atkāpšanos!", "Nost ar Saskaņu, Nacionālo apvienību, Vienotību un ZZS!", "Deputāti, ieklausieties tautas viedoklī!", "Mēs neļausi aizmirst!" un citi.
Lielākā daļa pasākuma dalībnieku ir vecāka gada gājuma cilvēki, taču viņu vidū ir arī māmiņas ar bērnu ratiem, kā arī kāds muzikants ar ģitāru. Uz tautas sapulci ieradies arī Rīgas domes Vienotības frakcijas priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis, partijas Latvijas attīstībai valdes priekšsēdētājs un Rīgas domes deputāts Juris Pūce, juriste Ieva Brante, aktieri Baiba Broka un Andris Keišs, Saeimas deputāti Eduards Smiltēns (Vienotība) un Mārtiņš Šics (LRA), kā arī citi sabiedrībā pazīstami cilvēki. Dažiem no viņiem rokās ir Latvijas karogi.
Kopumā sapulce norit visai mierīgā gaisotnē, lai arī kritika atsevišķiem politiķiem tiek izteikta gana asa.
Aģentūra LETA gan novēroja, ka kāds vīrietis nostājās netālu no Vējoņa ar provocējošu plakātu rokās, uz kur rakstīts, ka pasākums domāts JKP biedriem, Rīgas domes deputātiem, bijušajiem Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniekiem Jurim Jurašam un Jutai Strīķei. Vīrietis ar uzrakstu plakātā abus deputātus aicināja nolikt mandātus Rīgas domē.
Vīrieti pamanīja policijas pārstāvji, piegāja pie viņa, sāka sarunu un aicināja viņu pamest pasākuma vietu. Kāds no likumsargiem norādīja, ka plakāts esot provocējošs. Pēc apmēram piecu minūšu sarunas policijas pārstāvji pavadīja vīrieti ārpus pasākuma teritorijas.
Kā ziņots, ka viesnīcā Rīdzene noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā oligarhu lietā, kas tika ierosināta 2011.gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess KNAB un prokuratūrā tika izbeigts.
mākslinieks