Atbilstoši Augstākās tiesas Senāta administratīvo lietu departamenta 2011.gada 27.janvāra spriedumam, spēkā stājies Administratīvās apgabaltiesas 2010.gada 26.marta spriedums, saskaņā ar kuru Ministru kabinetam ir uzlikts pienākums pieņemt lēmumu par dzīvojamās mājas Juglas ielā 2/4 nodošanu privatizācijai, savukārt Privatizācijas aģentūrai (PA) ir uzlikts pienākums nodot privatizācijai šā nekustamā īpašuma dzīvokli Nr.3 ar zemesgabala domājamo daļu, ko, pēc Buteļa sacītā, vēlas privatizēt Gavare.
Savukārt atbilstoši Administratīvās apgabaltiesas 2010.gada 30.decembra spriedumam, kas stājās spēkā šā gada 1.februārī, PA ir uzlikts pienākums nodot privatizācijai īpašumā esošo dzīvokli Nr.4 ar domājamo daļu, ko vēlas privatizēt Skulte.
Tiesas spriedumu vajadzēja izpildīt sešu mēnešu laikā ar nosacījumu, ja to nekavē no atbildētāja neatkarīgi apstākļi, piemēram, patvaļīga būvniecība.
Šodien valdībā atbalstītajā Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavotajā vēstulē Gavarei un Skultem teikts, ka minētajām būvēm konstatētas patvaļīgas būvniecības pazīmes, tāpēc tiesas sprieduma nepildīšana nav prettiesiska.
Tāpat ministrija vēstulē uzsvērusi, ka daļas īpašuma domājamo daļu īpašnieks ir Finanšu ministrija (FM), bet to valdītājs ir VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ). EM 28.jūlijā nosūtījusi vēstuli VNĪ ar lūgumu veikt nepieciešamās darbības patvaļīgas būvniecības novēršanai attiecīgajās ēkās, kā arī veikt minēto ēku ierakstīšanu zemesgrāmatā uz valsts vārda FM personā pirms to nodošanas ministrijai.
EM vēstulē norādījusi, ka nekustamais īpašums Juglas ielā 2/4 tiks nodots privatizācijai, kad būs novērstas patvaļīgas būvniecības pazīmes un privatizācijai nododamās ēkas tiks ierakstītas zemesgrāmatā uz valsts vārda FM personā.
Butulis norādīja, ka patvaļīgu būvniecību veicis kāds cits no nama iemītniekiem un nedz Gavare, nedz Skulte savos dzīvokļos neko nav patvaļīgi pārbūvējuši. "Kāpēc viņiem jācieš par citu rīcību?" retoriski vaicāja Butulis.
Jurists sacīja, ka valdībai vajadzēja īpašumu nodot privatizācijai sešus mēnešus pēc sprieduma stāšanās spēkā, bet tas nav izdarīts, jo lēmumu kavē ieilgusī valsts iestāžu dokumentu sakārtošana.
"Jautājums ir par to, vai dokumentus sakārtojam uzreiz vai velkam gadiem ilgi. Tādā gadījumā Gavare un Skulte varēs domāt par zaudējumu piedzīšanu no valsts. Ja valsts iestādes nespēs savā starpā sakārtot dokumentus, piemēram, gada laikā, vērsīsimies tiesā," sacīja Butulis.