Kā pavēstīja Parubijs, pie Ukrainas robežas atrodas ap 80 000 Krievijas karavīru, 270 tanku, 140 kaujas lidmašīnu, līdz 90 kaujas helikopteru,19 kaujas kuģu un kuteru, kā arī cita militārā tehnika.
"Gar visu dienvidaustrumu robežu situācija ir kritiska. Krievijas armija ir tikai divu līdz trīs stundu attālumā no Kijevas," viņš piebilda.
Parubijs arī atklāja, ka pēc svētdien Krimā gaidāmā referenduma Ukrainas valdība gatavojas iespējamajam bēgļu pieplūdumam no Krimas.
Viņš arī paziņoja, ka simtiem cilvēku pametuši Krimu un situācija var vēl vairāk pasliktināties, jo spriedze Krievijas spēku faktiski okupētajā pussalā turpina pieaugt. "Šodien viņu ir simtiem, bet, ja separātisti turpinās savas aktivitātes Krimā, bēgļu skaits var pieaugt," žurnālistiem norādīja Parubijs, piebilstot, ka Ukraina ir gatava "nodrošināt bēgļu aizsardzību".
"Mēs esam spēruši konkrētus soļus, lai varētu sagaidīt šos bēgļus un izvietot viņus visērtākajās vietās," paziņoja Parubijs.
Pēdējo dienu laikā Krimu pametuši gandrīz 560 cilvēki, no kuriem aptuveni 400 devušies dziļāk Ukrainā, liecina Ukrainas robežsardzes sniegtā informācija.
Trešdien vien 158 cilvēki devās prom no Krimas pussalas. Lielākā daļa bēgļu bija islāmticīgie Krimas tatāri, kuri tradicionāli atbalstījuši Ukrainas neatkarību.
Krievija kopš 28.februāra faktiski okupējusi Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Smagi bruņoti Krievijas karavīri, tiesa gan, uniformās bez atšķirības zīmēm, bloķē visus Krimas stratēģiskos objektus, arī Ukrainas armijas daļas, no kurām vairākas ieņemtas.
Krimas reģionālais parlaments paziņojis, ka 16.martā pussalā notiks referendums par pievienošanos Krievijai.
Ukrainas valdība un starptautiskā sabiedrība uzstāj, ka Krievijas militārās okupācijas apstākļos sarīkotais referendums būs neleģitīms un tā rezultāti netiks atzīti.