Policijas ziņojumā par Ī.Tomlinsona nāvi nebija minēts, ka policistiem ar mirušo bijis iepriekšējs kontakts. Policija teica, ka pulksten 19.30 protestētāji pamanījuši nokritušu vīrieti, policija ir izsaukusi ātro palīdzību un vīrietis mira dabiskā nāvē. Taču aculiecinieki, kuri atsaucās uz Ī.Tomlinsona ģimenes aicinājumu sniegt informāciju par viņa nāves apstākļiem, zināja teikt, ka pēkšņajai nāvei bijusi priekšvēsture. Kāds Ņujorkas fondu menedžeris uz laikraksta The Guardian redakciju atnesa amatieru video. Tajā redzams, kā desmit minūtes pirms nāves Ī.Tomlinsons iet pa ielu, ielicis rokas kabatās, un viņam cieši aiz muguras seko policistu grupa - daži no viņiem ir ar suņiem, citi spectērpos. Brīdi vēlāk vīrietis, saņēmis sitienu pa augšstilbiem, smagi nokrīt zemē.
"[Policijas] priekšniekam ir jāuzdod sev daži nopietni jautājumi par policistu izmantotajiem paņēmieniem," komentārā laikrakstam The Times raksta bijušais Londonas policijas vadītāja vietnieks Endijs Heimans un piebilst, ka pretējā gadījumā "formās tērptais pūlis kļūs vardarbīgāks par demonstrantu pūli". The Guardian policijai iesniedzis gan minēto video, gan trīs citu aculiecinieku iesniegtās fotogrāfijas un liecības. Uz liecību pamata ierosināta izmeklēšana, kuru uzraudzīs Neatkarīgā sūdzību komisija. Taču daži politiķi uzskata, ka ar to nepietiek - liberāldemokrātu politiķis Deivids Hovārts trešdien pieprasīja ierosināt izmeklēšanu par "šķebinošo un neizprovocēto uzbrukumu" Ī.Tomlinsonam.
Aculiecinieku liecības likušas medijiem pievērsties arī plašākai analīzei par policijas taktiku G20 protestu dienās. The Guardian pakļauj šaubām to, ka policijas reakcija uz protestiem bija adekvāta, un norāda, ka policijai būtu īpaši rūpīgi jāizanalizē tā saucamā katla stratēģija, proti, demonstrantu iesprostošana ierobežotā telpā un vēlāka izklīdināšana. Laikraksts atgādina, katla stratēģija atsauc atmiņā Sarkanās armijas taktiku kaujā par Staļingradu.