Parlamentam izdevies panākt arī birokrātijas mazināšanu attiecībā uz līdzekļu apguvi.
"Dalībvalstis un reģioni turpmāk varēs vairāk koncentrēties uz programmu un projektu īstenošanu un ietekmi, mazāk satraucoties par administratīvajām formalitātēm," norāda Reģionālās attīstības komitejas priekšsēdētāja Danuta Hībnere, kura vadīja Parlamenta sarunu grupu arī likumdošanas sarunās ar dalībvalstīm.
Viņa piebilda, ka kohēzijas politika arī nākamos septiņus gadus būs galvenais ES publiskā finansējuma avots un tās jaunie noteikumi nodrošinās "gudrākus" ieguldījumus.
Tiek norādīts, ka kohēzijas finansējums no līdzšinējās kompensējošās un uz pāreju vērstās pieejas pārtaps mērķtiecīgā ieguldījumu instrumentā, kura pamatā ir zināšanas, ilgtspēja un jaunu darba vietu radīšana. Turklāt paredzēts pastiprināt pilsētu un pašvaldību iesaistīšanos politikas procesā.
Jauns kopīgs stratēģiskais ietvars, kopīgo noteikumu regula nodrošinās vienotu pārvaldību pieciem galvenajiem ES reģionālajiem fondiem, lai labāk integrētu dažādās ES politikas un vienkāršotu līdzekļu apguves procedūras. Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem ieguldījumus koncentrēs uz nelielu nozaru skaitu, kas tieši piesaistītas ES vispārējās izaugsmes stratēģijas "Eiropa 2020" mērķiem.